Proč 42?

13. října 2014 v 10:31 | Archaell |  Trashcan
Protože proto. Odpověď na otázku "jaký má život smysl" je v celku jednoduchá. Žádný smysl nemá. Je to jeden velký nesmysl, zbytečná ztráta času o čemkoliv uvažovat. A i kdyby nějaký smysl měl, tak něco tak bezvýznamnýho jako lidstvo, nedej bože individuální bytost, to vůbec nemusí zajímat. Stejně by nám to bylo hovno platný.


Když se přeneseme přes fakt (čtěte fuck you), že zde žádný smysl není, tak pochopíme, proč se spousta lidí upírá k víře a náboženským válkám. Potřebují nějak přijít na jiné myšlenky, nějak se nechat zaslepit vidinou jakéhosi vyššího principu, aniž by hleděli na to, že se brodí ve sračkách a hromadě tělních tekutin. Crusade!

Takže tady tak sedím, trávim smažený vejce k snídani, piju kafe a pokuřuju nikotin. Když už nic, tak od závislosti na kouřivu člověka nezastaví ani odcházející chřipka, díky čemuž jsem si aspoň provětral mozek během cesty do trafiky a zpátky. Paradoxem je, že takovéto dopoledne se až tak neodlišuje od mojí představy ideálního dne. Snídaně, kafe, cígo a ťukání do klávesnice. Parádní život.

Téměř parádní. Nebýt toho skličujícího pocitu nulové produktivity, který je o to horší, pokud si uvědomujete, že ta produktivita stojí vážně za píču. Do toho ještě nemoc, okrádající zbědovaný organismus a mysl o poslední zbytky energie, a nemusíte mít daleko k mentálnímu kolapsu. S tím bohužel už Coldrex nic neudělá. Možná trocha alkoholu, ale ten na energii taky moc nepřidá a spíše by vyždímal tu poslední špetku šťávy, díky níž se držíme na nohou.

Kromě do klávesnice tu ťukám i prstem do stolu a přemýšlím, kam tohle všechno směřuje, kam by to mohlo směřovat, a proč to tak kurva není. Popravdě řečeno na tohle všechno opět existují snadné odpovědi - špatná produktivita. S nulovou produktivitou se nedá očekávat žádný posun. To už je pravděpodobnější, že vám sroste zadek se židlí - a na tom evidentně úspěšně pracuju...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama