Komentáře

1 Shisco Shisco | 5. února 2014 v 15:47 | Reagovat

Vskutku? A co třeba městská knihovna, kde si knihu mohu za nějakou stovku ročně zadarmo půjčit a přečíst si ji? Co by se stalo, pokud by si úplně každý, kdo si tu knihu stáhnul, zašel do knihovny a půjčil si ji tam? Úplně to samé.
Pokud je svazek na internetu, stáhnu si jej, a pokud stále platím tu stovku ročně, je to to samé, jako kdybych si ho půjčil v knihovně, akorát se tam pro ni nemusím trmácet a nemusím si dělat starosti, abych ji stihl včas vrátit.
Dále dodávám, že pokud je člověk fanoušek autora, je kupování knih vlastně sběratelská činnost a pokud na to má, věřím, že si rád knihu koupí, klidně i poté, co si ji už přečetl.

2 Shisco Shisco | 5. února 2014 v 15:59 | Reagovat

Bude snad další příspěvek do blogu "Zbourejme knihovny"? Myslím, že ne.

Sám bych rád jednou něco napsal, hlavu mám plnou myšlenek, nápadů a snů a beru jejich zformulování a poskládání v souvislý příběh jako jeden ze svých životních cílů.
Je hezké, když člověka psaní živí, avšak kdyby se na to měl spoléhat, může celkem lehce skončit přesně tak, jak jsi psala. Myslím, že pokud má být člověk bohatý a slavný, bohatství a sláva si ho najdou. Nevadilo by mi, kdybych se toho nedočkal, i člověk nepříliš známý může prožít krásný a láskyplný život :)
Nemám rád také, kteří mají dvě limuzíny a kňourají, že si nemůžou koupit třetí, protože si lidé kopírují a sdílejí jejich dílo. Až by to bylo hotové, vypustil bych to mezi lidi, i kdyby to mělo být zadarmo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.