Hledá se česká E. L. James - stále

31. srpna 2013 v 4:34 | Archaell |  Novinky

"Děkujeme všem, kteří nám doposud poslali své povídky. Jsme nadšeni, a dokonce se domníváme, že nových E L James najdeme nakonec i víc. Zároveň se záplavou romantických, erotických i vtipných povídek nám dorazila i spousta žádostí o posun termínu soutěže.

Rozhodli jsme se vám vyhovět a termín odevzdání prodloužit do 30. 11. 2013.

Ti, co svou povídku již odevzdali, se o svá díla rozhodně nemusí bát; čas navíc můžou využít například k napsání další povídky. Více info po víkendu!"

Tohle je radostná zpráva pro nakladatelství a hodně depresivní zpráva pro účastníky soutěže, kteří jsou schopni poslat svou práci včas. Ano, tohle bude menší nadávací článek. Osobně mi to připadá jako podvodné jednání ze strany nakladatelství XYZ. Ne, není to podvod. Je to jen nefér, protože v pravidlech byla řádná klička!


Už když jsem viděl odstavec, že pravidla soutěže se mohou kdykoliv změnit, jsem z toho měl menší obavy. A teď bum. Uzávěrka soutěže se odložila o tři měsíce. Co se během té doby stane? Je vysoce pravděpodobné, že původních 10 nejlepších povídek se znatelně obmění. A to není jediný problém. Současně s tím se i oddaluje vyhlášení vítězů a můžete se nervovat o pár měsíců déle. Jakožto někomu, komu šlo umístit se v první desítce, mě to silně rozladilo. Měl jsem totiž v plánu, že kdyby se povídce zadařilo, napsal bych podle ní kratší román. Tímhle stylem bych ho teoreticky stihl vydat dříve, než ji vůbec zhodnotí. To je další problém. Ta povídka musí být dosud nezveřejněná a vzhledem k tomu, že je to důležitá část příběhu, tak ji potřebuji mít minimálně jako prolog.

Takže kvůli menšině bude teď většina, včetně mě, trpět. To není, to zdaleka není seriózní chování…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kopapaka kopapaka | E-mail | Web | 31. srpna 2013 v 17:38 | Reagovat

A on to taky klidně může být i podvod, takové to: "Takhle to bude jen čtvrté místo, trochu to přepiš a můžeš být i první..."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama