Trial Deck 5: Slash of Silver Wolf

16. července 2012 v 16:39 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial Deck 5: Slash of Silver Wolf (Gold Paladin)


Hráč Cardfight Vanguardu si pomalu ještě nezvykne ani na původní karty a už se sem řítí další Trial Deck! Pokud si myslíte, že vám něco uteklo (jako třeba Trial deck 3,4), tak vás potěším, musím zklamat, neuteklo. Bohužel Bushiroad se rozhodlo pro zvláštní tah. Z nějakého důvodu vydávají startovní decky a boostery v zpřeházeném pořadí. Ten důvod je jednoduchý, chtějí co nejdříve protlačit tuhle úspěšnou karetní hru na Evropské turnaje, a tak aby naše západní část země mohla dorovnat jejich náskok, tak nám dávají k dispozici karty s novými klany, mechanikami a podobně. Dokonce roku bychom mohlo mít i předcházející série.


Nyní už k tématu článku - Slash of Silver Wolf, startovní deck pro Roy… ehm, ehm, Gold paladiny. Tento balík reprezentuje znovu Sendou Aichi… Zrádce?! Jak to mohl svým nakama Royal Paladinům udělat! Stručně řečeno s co nejmenšími spoilery, některé klany se doslova vypařily z planety Cray a mezi nimi i Royal Paladini. Jak už to bývá zvykem u spousty anime, stalo se kouzlo a Aichiho deck se změnil v nový klan a to Gold Paladiny. Nezbývá mu než za ně hrát, aby zjistil, proč na jeho původní klan celý svět zapomněl. Celý svět až na jedno další arogantní dítě.

Co, Kdo, Proč? Jsou Gold Paladini? Po zmizení většiny příslušníků Royal a Shadow Paladinů, se Cray nachází v chaosu. Mladý rytíř se jménem Garmore se rozhodne nasadit Brnění Stříbrného Vlka a sjednotit zbylé spolubojovníky, aby mohli zachránit své ztracené přátele. Z toho můžete usoudit, že Gold paladin klan dědí určité mechaniky od Royal Paladinů a dokonce se teď ukázalo i pár karet s mechanickou od Shadow Paladinů. Je to takový částečný "hybrid".

A kartami v tomto starteru jsou:


Grassland Breeze Sagramore (1x)

Grade: 0

Power: 6.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Vítr vanoucí přes široké pláně. Nese vůni neznámých krajů."

Váš klasický startovní Vanguard. Jak je u paladinů zvykem, tak to je opět nějaká chibi postavička jako Trumpeter. 6.000 power je tak akorát na prostrčení nějakého úvodního útoku, ale protože okamžitě následuje Ride, tak se Sagramore okamžitě schová pod hromádkou spolubojovníků… nebo taky ne! Doporučuju vám si Sagramora pamatovat.


Silent Punisher (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Critical Trigger

Text: "Vypadá to, že jsem vyhrál."

Psát cokoliv ke triggerům je skoro jak přehrávat zaseklou kazetu. Opět se jedná o náš obyčejný critical bez zvláštních úprav. Silent punisher vypadá už trochu víc cool, než jeho předchůdce Epona.


Fortune Bell (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Stand Trigger

Text: "Pojďme!"

Teď si představte, že by vám někdo rozezněl tenhle obří zvon hnedka u hlavy a ještě k tomu, když spíte! Není divu, že se jedná o Stand Trigger. Takový stand trigger bych si nechal líbit, nic proti Flogal, ale tady ta sylph neko vílá má vše co každý unavený voják potřebuje. Tedy až na ten hlučnej zvon.


Elixir Sommelier (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Heal Trigger

Text: "Cucni si trochu. Budeš se cítit lépe."

Co to sakra je? O_O Nějakej teplej elf, s rohem jednorožce ve vlasech. Asi nebudete mít moc radost, když si ho vytáhnete… :D ale bohužel se jedná o heal trigger a budete se modlit, aby vám dal cucnout svého zázračného nektaru. Musím říct, že tato karta mě téměř srazila ze židle.


Weapon Delaer Gwydion (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Draw Trigger

Text: "Musíš ukázat svou vděčnost v nějakém tvaru, nebo formě."

Konkurence v podobě Govannona se vypařila, a tak se díru na trhu rozhodl zaplnit jiný dealer. Gwydon! Od tohohle týpka bych si nechal obstarávat zbraně. Každý správný hráč vanguardu by si měl podobného dealera karet taky pořídit!


Knight of Elegant Skills Gareth (4x)

Grade: 1

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Za záchranu hrdinů, kteří byli uvězněni! Mladí, kteří se toho času vynořili, se začali nazývat Zlatí Paladinové."

Jedna z dalších karet s parádním artworkem. Nikdy nic nezkazíte správným vanilovým rytířem, a když už pro něj nemáte vepředu místo, poslouží jako cenný boost v zadních řadách.


Evil Slaying Swordsman Haugan (4x)

Grade: 1

Power: 7.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: ACT[V/R] [CB1] Tato jednotka obdrží 1000 power do konce kola.

Text: "Tím to nekončí! Budu ještě silnější!"

Tak u Haugana mám rozporuplné myšlenky. Na první pohled vypadá dost k ničemu, na druhý umožňuje určité strategické masakry. K tomu aby vyrovnal Garetha potřebuje jeden Counter Blast, jenže to by bylo lepší vzít rovnou vanilovou kartu. Avšak po dvou už se dostává na úroveň grade 2 karet a to může být hodně znát. Co teprve po třech, nebo pěti. Jediná otázka zní, zda se vám použití cenných CB vyplatí.


Precipe Whirlwind Sagramore (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO[R][Odhoďte jednu kartu z ruky.]Pokud útok, který tato jednotka boostla, projde můžete zaplatit cenu a vzít si novou kartu.

Text: "Něžný vítr shromáždí síly, aby se stal čepelí na sekání nepřátel."

To nám ten čas ale letí. Ještě před chvílí byl Sagramore malé štěňátko a teď je z něj… trochu větší štěně. Tentokrát nese stejný efekt jako Aermo a určitě se vám občas může hodit na výměnu karet. Radši bych viděl nějaký Ridovací chain, ale to bychom chtěli asi moc.


Charjgal (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO[SB1]Když tato jednotka boostuje kartu "Great Silver Wolf Garmore", můžete zaplatit cenu a do konce souboje jednotka obdrží 5000 power.

Text: "Žádný hrdina nemůže bojovat sám!"

Který je tohle pokémon? Tahle karta se tváři na první pohled jako kůň, ale po bližším zkoumání dojdeme k závěru, že to bude asi nějaký vlk. Efekt je taková vytuněná verze Wingala. Sice musí použít Soul blast, ale pokud ho stejně jinak nevyužíváte, tak proč ne? Parádní booster.


Blessing Owl (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO: Když je tato jednotka umístěna na [R] vyberte jednoho vašeho Gold Paladina a do konce kola mu přideje 2000 power.

Text: "Mladí rebelové se vydali na epickou výpravu najít legendární brnění sedmi posvátných bestií."

Bitevní sova 6.000! Royal Paladiny měly jednorožce, Gold Paladiny mají sovy. Představte si, že na vás přistane sova a začne vás škrábat. A teď si představte, že má v pařátech nůž! Dobrá karta na menší boost power do vedlejších sloupců.


Silver Fang Witch (1x)
Grade: 1

Power: 5.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO[SB2]Když je tato jednotka umístěna na [R]můžete zaplatit cenu a líznout si jednu kartu.

Text: "Hrdinové v úkrytu, zasloužíte si požehnání od stříbrné čarodějnice."

Další alternativa jak využít Soul. Osobně bych tuhle kartu chtěl vidět v tomhle decku aspoň dvakrát. Za dva Soul blasty dostanete do ruky novou kartu, kdo by to nebral?Knight of the Superior Skills Beaumains (4x)

Grade: 2

Power: 10.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: Vanila

Text: "S pádem dvou velkých paladinů, ti kteří věří v budoucnost se vynořili, aby inspirovali ztracený lid."

Vylepšená verze Garetha v ještě víc bizarnějším brnění. Předchozí karty byly tématicky laděné na vlky, ale tady je již jasně vidět jaká další síla se nachází v tomto klanu - Lvi!


Sleygal Sword (1x)

Grade: 2

Power: 9.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: ACT[V/R]:[CB1]Pokud počet vašich Gold Paladin rear-guardu je 4 a víc, tato jednotka obdrží 2000 power do konce kola.

Text: "Vznešený pes povede přední linie nesouc meč na srážení nepřátel."

Pro nějaká jiný klan by to asi bylo těžké vytáhnout, ale pro Paladiny je vyvolávání armády rear-guardu každodenní chléb. 9.000 power je už tak solidní a když máte plné boční řady, tak tento efekt v pohodě použijete. Jen si dávejte pozor, aby vám je nepřítel rychle nevyčistil.


Sacred Guardian Beast Nemean Lion (4x)

Grade: 2

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO: Pokud použijete Intercept a váš vanguard je Gold Paladin, tato jednotka dostane 5.000 k Shieldu do konce kola.

Text: "Jeho tesáky trhají na kusy nepřátele a jeho řev utišuje zlo."

Lev! A ne ledajaký lev. Tento lev je libový Interceptor. Když už to vypadá že vás nepřítel zasáhne o pár tisíc power, tak najednou se zaktivuje jeho schopnost a do guardovacího kruhu vám přibide místo 5.000 rovnou 10.000! Konečně rozumný nápad přidat takovou kartu do startovního balíčku.


Charging Chariot Knight (2x)

Grade: 2

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO[V/R]:[CB1] Když tato jednotka útočí a počet vašich karet je nižší, než počet karet vašeho protihráče, tato jednotka obdrží 3.000 power.

Text: "Jsou zde muži, kteří ukáží svou skutečnou sílu, když jsou zatlačeni na pokraj svého limitu."

Chariot Knight zajímavá karta. Obyčejně se snažíte mít více karet než váš nepřítel a dostáváte za to odměnu. Tady to je však naopak! Vyházejte celou svou ruku na stůl a ještě za to obdržíte bonusovou power! Tady doporučuju útočit ještě před vanguardem, jelikož máte nejméně karet v této fázi.


Battlefield Storm Sagramore (4x)

Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: AUTO[V/R]:[CB1] Když tato jednotka útočí, můžete zaplatit cenu a obdrží 3000 power do konce souboje.

Text: "Když se zvířený vítr změní v bouři, chlapec se stává bojovníkem."

Sagramore!! Ano Sagramore. Váš startovní vanguard ušel pěkne dlouho cestu a nyní před vámi stojí ve své ničivé podobě. Už nedrží mrňavou dýku, ale dva meče, dva meče se dvěma čepelemi! Jeho schopnost se hodí do každé situace, 3.000 power za jediný Counter blast to je nádhera.


Sleygal Double Edge (2x)

Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: ACT[V/R]:[CB1]Pokud počet vašich Gold Paladin rear-guardu je 4 a víc, tato jednotka obdrží 2000 power do konce kola.

Text: "Jedinečný tvar meče je znak hrdiny."

Sleygal je další ala pokémonská karta. Někde v boosteru jsem dokonce zahlédl i grade 1 s jeho čumákem. V pozdějších částech hry už máte většinou plné řady a proto je snazší a snazší jeho efekt využít. Jen ho musíte nakrmit pořádným Counter blastem.


Great Silver Wolf Garmore (1x)
Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: AUTO[V][LB4](Tato schopnost je aktivní, když máte 4 a více damage): Když tato jednotka útočí na vanguarda obdrží do konce souboje 5.000 power.

AUTO:[CB2]Když je tato jednotka položena na [V], můžete zaplatit cenu, prohledat balíček pro jednu grade 2 nebo míň Gold Paladin jednotku a zavolat ji do [R]. (Zamíchejte pak svůj balíček.)

Text: "Vij, stříbrný vlku bohů! Slavné Přerušení!"

A přichází hrdina dne - První karta, která může jít za hranice všech dostupných možností, Garmore! Přináší novou herní mechaniku Limit Breaker, která se aktivuje, když už vám trochu teče do bot. Bohužel Garmore je exkluzivně jen v Trial decku a proto ho budete těžko shánět ve větším množství. Ale nebojte se, v boosterech na vás čeká spousta dalších úžasných karet!


---

Tak a to by byly všechny karty v Trial Decku Slash of Silver Wolf. Jak si můžete všimnout, tak Limit Break přináší do Vanguardu spoustu nových možností, což v praxi znamená, že váš starý stabilní Royal paladin deck můžete hodit do koše… Ne! Nezoufejte, Bushiroad není až tak retardovaná společnost a po menší odmlce vychází bonusová sada boosterů se jménem Extra Booster 3: Cavalry of Black Steel. V této sadě naleznete karty s Limit Breakrem pro některé starší klany.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jajika Jajika | Web | 16. července 2012 v 16:44 | Reagovat

prosím ťa príď na live chat na mojom blogu je to dnes od 16:45
P.S.: prepáč za reklamu

2 monsterhighdenile monsterhighdenile | Web | 23. července 2012 v 21:16 | Reagovat

Pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama