Trial Deck 2: Dragonic Overlord

15. července 2012 v 20:59 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial Deck 2: Dragonic Overlord (Kagero)


Pokud si pamatujete, nebo se začínáte dívat na Cardfight Vanguard, tak tento deck používá Kai Toshiki. Hned od začátku je balík prezentován jako nepřemožitelná zeď, za což samozřejmě může právě Kai. Kdo by chtěl hrát za Royal paladiny, když Aichi je takový crybaby? No spousta lidí. Nicméně oproti němu dělá Kai svému decku dobrou reklamu. "Final Turn!" Slova, která nechce slyšet žádný jeho soupeř. S 99% pravděpodobností to znamená konec hry a můžete si tipnout, kdo je pak vítězem. Kai prostě neprohrává a proto je snadné sklouznout k temné straně síly… počkat temná strana síly jsou Shadow Paladin ^^ ale o těch někdy jindy.


Pokud vás předchozí odstavec navnadil, tak vás musím zklamat, ve skutečnosti stejné úspěšnosti jako Kai asi jen tak nedosáhnete a nejeden "FInal Turn" vám selže. Na rozdíl od Royal paladinů, kteří se soustředí na pomoc spolubojovníků a vyvolávání zergovních jednotek, tak se Kagero spíše orientuje na čištění řad nepřátel a jejich drcení hrubou silou. Dalo by se říct, že to jsou téměř protikladné strategie. Každému hráči vyhovuje něco jiného, a proto se nebojte svůj klan změnit. Pochopitelně váš neúspěch může být jen smůla, špatné karty nebo jiná příčina, takže zvažte pro a proti. Nyní už k samotným jednotkám.


Lizzard RunnerUndeux (1x)

Grade: 0

Power: 6.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Šupiny místo zbroje, tesáky místo meče. Draci se rodí jako bojovníci."

Startovní karta je jako jojo. Po každé když namotáte celý balíček, tak ho můžete vrhnout na stůl a ona se vám v další hře opět vrátí na původní místo. Tohle už není roztomilý trumpeťáček jako u Royal paladinů, tohle je bestie! Koukejte jak tenhle jedi warrior krájí ocelová kopí! Wow!


Demonic Dragon Mage Rakshasa (4x)

Grade: 0

Power: 3.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Critical Trigger

Auto [R] Během vaší Main Fáze, pokud se protihráčův rear-guard přesune do drop zóny, tato jednotka dostane 3.000 power do konce kola.

Text: "Zničit!"

A ani tahle ještěrka už není roztomilá chibi postavička na broučkovi. Kromě děsivého hadího vzezření oplývá Rakshasa i další odlišností od obyčejných triggerů. Má menší power. 3.000 skutečně není moc. Ovšem pokud se vám podaří poslat nepřítele nějakým efektem do drop zóny, tak se mění na 6.000 do konce kola a to už je veselejší.


Lizzard Soldier Ganlu (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Stand Trigger

Text: "Následuj mě!"

A tady se už začnete ptát, jestli tyhle karty nejsou úplně z jiný hry. Ne nejsou. Skutečně růžová čuba jako Flogal, má stejný efekt jako takovýhle drsný ještěrák s bazukou! Kdo by ještě váhal jaký klan zvolit?


Demonic Monk Genjo (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Heal Trigger

Text: "Budiž vaše hříchy odpuštěny!"

Jestli máte rádi ještěrky, tak vám teď musím zkazit radost. Kagero / Dragonic Overlord trial deck není jenom o ještěrkách, ale nacházejí se tam i další rasy. Například tady Genjo. I když se tváří jako něco jinýho, je člověk. Radši mu to ale neříkejte, jinak vám už nikdy nedá heal.


Dragon Dancer Monica (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Draw Trigger

Text: "Zatančeme si!"

Dragon Dancer Monica je nejvíc sexy karta v celém trial decku. Existují hráči, kteří se rozhodli zvolit jako svůj startovní clan Kagero, právě kvůli jejímu vzhledu. No, je pravda, že má něco do sebe, ale osobně bych takový přístup nedoporučoval. Spíš se jedná o takovou třešničku na dortu, když už se pro kagero rozhodnete.


Embodiment of Armor Bahr(4x)

Grade: 1

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Hrdina, který se rozhodne být ztělesněním je předurčen získat sílu k poražení i samotných bohů."

I Kagero má svoje Vanilové karty, které dostávají od přírody velkou power. Bohužel je Bahr bez efektů, ale když to nevadí Marronovi, proč by to vadilo jemu? Hlavně, že dává velký rány!


Dragon Monk Gojo (2x)

Grade: 1

Power: 7.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: ACT [V/R] [Rest otočte tuto jednotku a vyberte si kartu z ruky, kterou odhodíte.]Lízněte si kartu.

Text: "Padlí bojovníci, nechť vaše duše odpočívají v pokoji."

Tato schopnost se vám bude hodit, pokud máte špatné karty, nebo se jen chcete rychleji prokousat skrze balíček k těm lepším. Samozřejmě nejefektivnější bude jeho schopnost použít, pokud začínáte, kdy stejně nemůžete útočit v prvním kole. V pozdější části hry mi to přijde jako plýtvání boostu, kdy bych spíše využil Aerma.


Flame of Hope Aermo (4x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO [R] [Vyberte si kartu z vaší ruky a odhoďte ji.] Když útok, který tato jednotka boostovala trefí cíl, můžete zaplatit cenu a líznout si novou kartu.

Text: "Buď v klidu. Půjčím ti své schopnosti."

Je pravda, že Aermo má menší power než Gojo, ale přesto se mi jeho efekt líbí víc. Zatímco Gojo se musí restovat, tak Aermovi stačí normálně přidat boost a když se útok vydaří můžete si karty prohodit stejně.


Demonic Dragon Madonna Joka (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Auto [R] Během vaší Main Fáze, pokud se protihráčův rear-guard přesune do drop zóny, tato jednotka dostane 3.000 power do konce kola.

Text: "Tak dlouho dokud je poblíž, Démoničtí Draci se nevytratí."

Tento efekt jsme už jednou viděli. Ano, má ho zvláštní critical trigger Rakshasa. V tomto případě se to bude používat samozřejmě lépe, jelikož grade 0 je lepší šetřit na obranu, než je hrnout do útoku. Krásně to lze využít se superior ridovacím kombem - Berserk Dragon + Yaksha.


Wyvern Strike, Jarran (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO [R] Pokud tato jednotka boostuje kartu se jménem "Wyvern Strike Tejas", boostovaná jednotka dostane bonus 4.000 power do konce souboje.

Text: "Kagerové vládnou nebi!"

Další potencionální kombinace karet. Něco ve stylu Wingala s Blaster Bladem u Royal Paladinů. 10.000 boost pro Tejase je hodně dobrá věc a co je nejlepší vůbec nic vás to nestojí! Stačí si trošku zorganizovat rear-guardy a můžete vesele bombardovat nepřátelské řady.


Dragon Knight Nehalem(4x)

Grade: 2

Power: 10.000

Shield: 5.000

Icon: Intecept

Efekty: Vanila

Text: "Bylo to skutečně jeden proti mnoho."

Nehalem dvojkovej bouchač. Sice s ním moc triků neuděláte, ale zato nějaké to damage rozdá a občas vám v obraně může dát Intercept jako podporu.Berserker Dragon (4x)

Grade: 1

Power: 9.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO [CB2] Když je tato jednotka umístěna na [V] nebo [R] můžete zaplatit cenu a dát retire jednomu nepřátelskému rear-guardovi druhé nebo nižší úrovně.

Text: "Jediný způsob jak zastavit běsnícího draka je zavolat dalšího běsnícího draka."

A zde se nachází nejdůležitější karta tohoto balíčku. Vůbec nepřeháním, na Berserk Dragonovi stojí celá mechanika decku od boostění Demonic Dragonu, po ještě důležitější Superior Ridování Yakshi. V čem to je tak speciální? Při Superior Ride můžete "přeskakovat úrovně". Řekněme, že začíná váš druhý tah a máte 2 damage. Na vašeho grade 1 vanguarda Ridujete Berserk Dragona. Aktivujete jeho CB a pošlete nepřátelskou kartu do drop zóny. Tímto to ale nekončí… kombo bude pokračovat v popisku u Yakshi.


Wyvern Strike Tejas(4x)

Grade: 2

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Intecept

Efekty: CONT [V/R] Když tato jednotka útočí, může místo toho zaútočit na zadního nepřátelského rear-guarda, který je ve stejném sloupci jako tato jednotka.

Text: "Před wyvernou není úniku."

Tato jednotka opět funguje v již naznačeném kombu s Jarranem. Společnými silami se dostanou na celých 18.000 power a ještě můžou uklízet jednotky ze zadní řady.


Demonic Dragon Berserker Yaksha (4x)

Grade: 3

Power: 9.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: AUTO [Ruka] Pokud se během vaší Main Fáze přemístí nepřátelský rear-guard do drop zóny a máte grade 2 vanguarda, můžete odhalit tuto kartu. Pokud tak uděláte, Ridujte tuto kartu.

Text: "Příchod Demonických Draků!"

A je tady další část komba. Nepřátelský rear-guard je na hřbitově a vy máte v ruce tuto kartu. Co s ní? Superior Ride it! Hoďtě ji na vašeho vanguarda a právě jste ho v tomto kole vylepšili o dvě úrovně! Tím i dřív dostanete Twin Drive a větší šanci rychleji nepřítele porazit! Bez této schopnosti není Yaksha zas tak dobrá karta a asi i tak ho rychle vyměníte za něco lepšího, co vám přijde do ruky.


Dragon Monk Goku (1x)

Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: AUTO [V] Když tato jednotka během Drive Check odhalí grade 3 Kagero, můžete vybrat jednoho nepřátelského grade 1 nebo nižšího rear-guarda a dát mu retire.

Text: "Hleď na mou sílu Velkého Sage nebes! Nyoi Kinko Hůl roztáhni se!"

Taková kartička spíš pro oživení, než funkčnost. Bohužel drive check je už v bojové fázi a tak se nedá využít se zbytkem jednotek v kombu.Nicméně samotné 10.000 power může občas stačit.


Dragonic Overlord (2x)

Grade: 3

Power: 11.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: CONT[V/R] Pokud nemáte dalšího Kagero vanguarda, nebo rear guarda, tato jednotka dostane penaltu - 2000 power.

AUTO [V/R] [CB3]Do konce kola tato jednotka dostane 5.000 power a AUTO [V/R]Když tato jednotka udeří nepřátelského rear-guarda, tak se psotaví do Stand pozice. Hned po CB ztrácíte však Twin Drive až do konce kola.

Text: "Žhni, ohni zoufalství! Věčný Oheň!"

A máme tady vítěze. Tedy kartu kvůli, které zde jako hráči Kagero decku jsme, respektive do doby než ho vyměníme za lepší verzy z boosterů. I když pak stejně fungují společně v kombu, tak co? Tahle karta je drtič dívčích srdcí a srdcí všech dalších rear-guardu. Doslova si sní jdete nakoupit a když se vrátíte nepřátelská přední řada je v ruinách.A jsme opět na konci náhledu na tentokrát 2. Trial deck s názvem Dragonic Overlord. Takže který klan si vyberete? Royal paladin? Kagero? Musím vás potěšit, vzhledem k rychlosti jakou se Cardfight Vanguard tlačí z Japonska do Evropy se na nás už řítí další zajímavé trial decky! Ať už začnete s čímkoliv, hodně štěstí při rybaření v boosterech!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama