Trial Deck 1: Blaster Blade

15. července 2012 v 16:09 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial? To jako jen zkušební verze?! Ne! Nenechte se zmást, přesto že je překlad poněkud zvláštní, tak se jedná o plnohodnotné karty. Lepší označení by bylo startovní balíček. Obsahuje vše, co potřebujete pro začátek hraní. Samozřejmě, že takový balík nebude nejsilnější, který kdy planeta Cray viděla, ale pošoupne vás to 80% cesty k vytvoření něčeho dostatečně funkčního na porážení nepřátel. Nemusíte se však bát, v Čechách se Cardfight Vanguard zatím moc neprojevil, takže spousta lidí bude hrát s podobným déčkem, popřípadě jen s menšími obměnami. (Tedy pokud nepotkáte někoho kdo si z 20 boosterů vytáhne vše, co potřebuje.)Co takový Trial Deck obsahuje? Všechno co má balík dle pravidel mít + určitou rovnováhu. Hlavně se v něm nachází pouze jeden klan, který by se jinak skládal ze spousty boosterů.

50 Karet (startovního vanguarda, 16 Triggerů z toho 4x od každého, cca 14 grade 1, 12 grade 2, 7 grade 3.)

Herní plánek

Pravidla

Trial Deck 1: Blaster Blade (Royal Paladin)


Tento Deck v anime používá hlavní hrdina Aichi Sendou, tedy do té doby než ho úplně zpřehází a nadopuje OP kartama, které mu všichni radostně dávají, protože jich mají plné pytle. Bohužel nám karty jen tak nikdo nedá, takže se musíme spokojit s tím, co máme. ^^


Stardust Trumpeter (1x)
Grade: 0

Power: 6.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Zatrubte na trumpetu! Nastal čas boje!"

Nejdůležitější karta každého balíčku - startovní grade 0. Ať už máte smůlu, nebo štěstí tak tuto kartu si vždy vytáhnete. Není to nejlepší karta ve Vanguardu, ale pro začátek vám svůj úkol splní. Jako Vanilová karta (bez efektů) má oproti obyčejným grade 0 jednotkám 6.000 power, což ze začátku pohodlně prorazí nepřítele bez obrany. 10.000 štítu taky není k zahození, ale to v tomto balíčku asi nikdy nevyužijete. Pokud byste obětovali nějaký trigger a chtěly tuto kartu jet jako Rear-guarda, tak vám jeho support dá pěkný startovní boost. Jakmile se dostanete za hranici Trial decku, tak tuto kartu budete nejspíš chtít vyměnit za nějaký více situační starter.


Bringer of good luck Epona (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Critical Trigger

Text: "Tumáš! Trefa do černého!"

Klasický trigger. Přesto, že karta není sama o sobě žádný zázrak, určitě ji rádi během Drive Checku uvidíte. Nejen že vám umožní prošťouchnout ten těsně vykrytý útok, ale ještě vám dá critical. Jako by to nestačilo po efektu vám putuje do ruky jako potencionální guard. 10.000 Shield už dokáže zastavit ledacos.


Flogal (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Stand Trigger

Text: "Jak dlouho hodláš spát? Vstávej!"

Vztyk, sednout. Vztyk, sednout. Dalším společníkem ze skupiny Triggerů je růžová čuba Flogal. Nenechte se však zmást jejím roztomilým vzhledem, dokáže pořádně kousat, tedy spíše vypouštět feromony a navnadit nějakou další kartu. Power ani Shield u ní nevybočují z normy, ale kvůli Stand triggeru je v tomto decku nutností. Klasická situace. Útočíte na nepřítele a potřebujete dát to proklaté poslední damage. Váši rear-guardi jsou již vyčerpaní, nepřítel vytáhne Perfect Defense a Gancelot provádí poslední Drive Check. Bum Flogal! Stand Trigger: 5.000 power pro Blaster Bladea a můžete s ním útočit znovu!


Yggdrasil Maiden Elaine (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 10.000

Icon: Boost

Efekty: Heal Trigger

Text: "Super, můžeš furt bojovat."

Priest Here! Nepřítel vás drtí na kaši a vy už pomalu rezignujete, když při posledním Heal Checku zazáří nová naděje. Nemyslím však Eponu, ta by vám moc nepomohla. Heal Trigger Yggdrasil Maiden Elaine! "Takže ty už zase prohráváš?! Dobře vyléčím ti jedno zranění, ale naposledy!" Healu trigger je logicky nejlepší ve hře, proč jinak by byl omezen na 4 kusy? Nejenže vám vyléčí damage, ale vytvoří vám místo pro další kartu, která lze použít na Counter blast.


Arms Dealer Govannon (4x)

Grade: 0

Power: 5.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Draw Trigger

Text: "Oj, pojď dál! Dám ti jednu zadarmo."

Všimli jste si něčeho zvláštního? Tenhle trigger má Shield pouze 5.000! Jak to?! O_O To bude asi pěkně na prd… Hahá! Ani náhodou. Draw trigger přináší hodně velké možnosti. Jakákoliv karta v ruce může rozhodnout o tom, zda vyhrajete nebo ne. Sice je trochu slabší, ale to jen naoko. Co když si díky němu vytáhnete třeba 10.000 Shield kartu? Hmm? 15.000 Shieldu jak nic. A to není úplně to nejlepší. Znáte ten pocit, když vám nepřítel dává sodu a vy si furt taháte Critical a Stand Trigger, který nejdou v praxi použít jinak než na power? Tak tady se vám to nestane. Lízat kartu můžete, i když děláte Damage Check!


Little Sage Marron (4x)

Grade: 1

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: Vanila

Text: "Nech to na mě! Mám plán!"

Čím je malý Sage Maron zvláštní? Je malej pouze v názvu karty. Pokud jste čekali nějakýho trpaslíka, tak se pletete. Marron je totiž pořádná hora masa. Přísluší k národu obrů a v poměru k lidem se koukněte na výšku rytíře vedle. Marron je grade 1 verze Stardust Trumpetera. Sice nemá žádné zvláštní efekty, ale jako vanguard a hlavně jako boost vám otevře obří dveře k vítězství.


Wingal (2x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO [R] Když tato jednotka Boostuje kartu jménem "Blaster Blade" podpořená jednotka dostane +4000 Power do konce souboje.

Text: "S důvěryhodným přítelem, se může chlapec stát hrdinou."

Wingal už je sice trochu slabší než Marron, ale to plně vynahrazuje jeho schopnost. V případě že poskytne boost Blaster Bladeovi tak se jeho power zvýší z 6.000 na 10.000. Tím pádem Marrona hravě předběhne. Většina Royal Paladin hráčů hraje Blaster Blade 3x nebo 4x, takže se dost hodí. Bohužel v Trialovém decku je Blaster Blade pouze jeden a to trochu snižuje Wingalovu efektivnost.


Starlight Unicorn (4x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO Když tuto jednotku položíte na [R], vyberte jinéhoa do konce kola mu přidejte 2.000 power.

Text: "Jednorožec ze svatyně, loajální pouze těm bez hříchů."

Pokud vás někdy zajímalo, v co My little pony vyroste, tak se vám právě zobrazila odpověď. Jednorožec vypadá jako roztomilé zvířátko, ale stejně jako kůň vám dokáže zarazit podkovu mezi půlky. Opět se jedná spíše o podpůrnou jednotku na boost, ale představte si, že vyložíte na stůl 3x a váš grade 1 vanguard dostane jen tak 6.000 power navíc. Ke všemu efekt trvá do konce kola. Takže když podpoříte Rear-guarda a vytáhnete si ještě Stand trigger… Oh my ponycorn!


Knight of Rose Morgana (4x)

Grade: 1

Power: 6.000

Shield: 5.000

Icon: Boost

Efekty: AUTO [V/R]: [Vyberte kartu z ruky a odhoďte ji] Když tato jednotka útočí, můžete zaplatit cenu a jednotka dostane 4000 power dokonce kola.

Text: "Krásná růže má obvykle i trny."

Další karta, která má v balíčku zastoupený maximální počet. Záleží jen na vás jestli to je dobře, nebo špatně. Pokud použijete efekt této karty, tak vám to do konce kola zvýší power o 4000. To vypadá na první pohled dobře, ale obyčejný guard má obranu 5.000. Jestli si myslíte, že útok protlačíte, tak kartu neváhejte použít, ale pamatujte, že Royal Paladin deck je založen na vysokých nárocích co se počtu rear-guardů týče. Každá vyhozená karta vám tedy může chybět.


Knight of Silence Gallatin (4x)

Grade: 2

Power: 10.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: Vanila

Text: "Ticho říká vše."

Po Trumpeterovi a Marronovi následuje další Vanilová karta bez efektů. Takové karty mají klasicky v základu větší power a proto je Gallatin první kdo se dostal na další cifru čísel. 10.000 power rozhodně vypadá pěkně. V případě nouze lze i použít jako intercept guard, samozřejmě to znamená, že ztratil schopnost Boostu, ale zase vám může nejednou vyhrát hru, nebo zachránit jednotky.


Blaster Blade (1x)

Grade: 2

Power: 9.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO [CB2]: Když je tato jednotka položena na [V], můžete zaplatit cenu, vybrat si jednoho rear-guarda protihráče a dát mu Retire. (Poslat ho do drop zóny.)

AUTO [CB2]: Když je tato jednotka položena na [R], pokud máte Royal Paladin vanguarda, můžete zaplatit cenu, vybrat si grade 2 nebo vyššího rear-guarda protihráče a dát mu Retire. (Poslat ho do drop zóny.)

Text: "Odvaha je meč světla. Záři dál, Blaster Blade!"

Tahle karta má v Trial decku asi vůbec největší nevýhodu ze všech. Jestli si pamatujete na Wingala, tak jsem zmínil, že v celém balíčku se nachází pouze jeden! Tato ikona je hodně silná karta a každý Royal Paladin chce sehnat 4 co nejdříve. RP jsou založeni na posílení a volání spojenců a právě proto je Blaster Blade hlavní skoro over nine thousand mlátič. Máte problém s nepřátelskou přední řadou? Vyvolejte dva Blaster Blejdy a máte k dispozici tři útoky na nepřátelského Vanguarda bez překážejících Interceptů!


Knight of Harp Tristan (3x)

Grade: 2

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO[V]: Pokud tato karta při Drive Check odkryje grade 3 Royal Paladina, tato jednotka obdrží 5000 power do konce souboje.

Text: "Hrajte píseň hrdinů."

Power stejná jako Marron, ale větší grade a Intercept. Někteří hráči věří v triggery. Když se dostatečně snažíte, tak se vám sami od sebe ukáží, ale proč byste jim nemohly trošku pomoct? Každý balíček má 6-9 grade 3 a každá se rázem mění v trigger! Štěstí je krásná věc, ale pravděpodobnost dělá damage.


Covenant Knight Randolf (4x)

Grade: 2

Power: 8.000

Shield: 5.000

Icon: Intercept

Efekty: AUTO [V/R]: Když tato jednotka útočí, pokud máte v ruce vice karet než nepřítel, tato jednotka obdrží 3000 power do konce souboje.

Text: "Nažer se!"

Udržet si v ruce víc karet než protihráč může být za Royal paladiny problém, ale když už se vám to povede tato karta se mění v 11.000 power, což má nejedna grade 3! Doporučuju si tuto jednotku nechat až nakonec, aby nepřítel použil Interceptory a guardy na vašeho Vanguarda. Navíc po Drive check vám přibydou do ruky dvě karty! Takže máte větší šanci jeho schopnost využít.


Crimson Butterfly Briggite (4x)

Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá.

Icon: Twin Drive.

Efekty: AUTO[V]: Pokud tato karta při Drive Check odkryje grade 3 Royal Paladina, tato jednotka obdrží 5000 power do konce souboje.

Text: "Rudá křídla planoucí vůle bojovat. Rudý motýl vyplení všechno zlo!"

Vylepšená verze Tristana. Síla pravděpodobnosti se opět ukáže a promění tuto kartu v 15.000 power zabijáka. Nebo taky ne. Záleží na vás, jestli na svá bedra chcete vzít tento risk. Oproti svému předchůdci má však jednu velkou výhodu - Twin Drive! To znamená dvojnásobnou šanci!


Knight of Conviction Bors (1x)

Grade: 3

Power: 10.000

Shield: Nemá

Icon: Twin Drive

Efekty: AUTO [V/R]:[CB1] Když tato jednotka útočí, můžete zaplatit cenu a přidat této jednotce 3000 power do konce souboje.

Text: "Zločin si zaslouží tisíce smrtí!"

Potencionální 13.000 bouchač. Za jeden counter blast obdrží 3000 power, což je docela dost a může vás to hodně posílit. Osobně bych ho v Trial decku chtěl vidět aspoň dvakrát. Bohužel kromě TD se nedá sehnat, nenachází se v žádném boosteru.


Solitary Knight Gancelot (2x)

Grade: 3

Power: 9.000

Shield: Nemá.

Icon: Twin Drive.

Efekty: ACT[V]: [CB2] Pokud máte v Soulu kartu pojmenovanou "Blaster Blade" tato jednotka dostane 5000 power +1 critical do konce kola.

ACT[Hand]:[Ukažte nepříteli tuto kartu a položte ji na vrch vašeho balíčku] Prohledejte váš balíček a vyberte až jednu kartu Blaster Blade, ukažte ji nepříteli, uložte ji do ruky a zamíchejte váš balíček.

Text: "Bílá křídla vznešené cti. Soběstačný rytíř je ten kdo tančí skrze bojiště."

Pravá ruka krále Artuše, Lancelot! Tedy pravá ruka krále Alfreda, Gancelot! Na této kartě stojí celý Trial Deck, respektive Blaster Blade. V časech kdy už končí veškerá naděje a situace se chýlí k nezvratnému konci, právě tehdy tento hrdina zachrání den. Jak už jsem zmínil problémem tohoto balíčku je jediná kopie Blaster Blade. Jenže! Pomocí Gancelota, si tu jednu kartu můžete do ruky přihrát! Problém vyřešen. Tedy pokud Blaster Blade neskončí v damage zóně, což by byl průser…Tak o to byl konec náhledu na Blaster Blade Trial Deck. (Možná se na něj ještě mrknu v nějakym videu na youtubu). Hodně štěstí při hraní za jeden z nejpopulárnějších klanů v Cardfight Vanguardu, za Royal Paladiny! K tomu abyste porazili každého nepřítele, budete muset sehnat pár stovek boosterů (hlavně proti novým klanům), ale nic není nemožné. Nesmíte ztrácet naději… a dívat se na peněženku. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama