Červenec 2012

Trial Deck 6: Resonance of Thunder Dragon

18. července 2012 v 16:20 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial Deck 6: Resonance of Thunder Dragon (Narukami)


Jako by nestačilo, že se z povrchu planety Cray vypařily klany Royal a Shadow Paladinů, tak se k nim přidalo ještě Kagero. To znamená, že hlavní nepřemožitelná (skoro) postava Kai Toshiki by byl bez herního decku. Naštěstí se zázrakem všechny jeho Kagero karty změnily v klan jménem… Narukami. Od svého předchůdce dědí nečekaně určité mechaniky a přinášejí ještě větší hlad po moci.

Tohle byl od Bushiroadu docela dobrej tah. Mezi nejhranější klany patří právě ty hlavních hrdinů z anime. Takže jak přidat nové potencionální premianty? Mávnutím kouzelného proutku jim vyměňte decky. Spousta hráčů měla již v této době stabilní balíčky pro RP i Kagero (Dva trial decky jsou skoro stabilní balík ^^) a najednou přichází druhá řada seriálu a s ní nové možnosti, konkrétně třeba Limit Breaker. Jestli jsem vás vyděsil, že můžete svůj starej deck hodit do koše (což by se nestalo, pokud jste četli článek o TD 5), tak nyní už je k dispozici bonusová série Cavalry of Blak Steel, kde se objevují Limit Breaker schopnosti i pro některé veterány. (Pár klanů ještě suší… seno.)

Trial Deck 5: Slash of Silver Wolf

16. července 2012 v 16:39 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial Deck 5: Slash of Silver Wolf (Gold Paladin)


Hráč Cardfight Vanguardu si pomalu ještě nezvykne ani na původní karty a už se sem řítí další Trial Deck! Pokud si myslíte, že vám něco uteklo (jako třeba Trial deck 3,4), tak vás potěším, musím zklamat, neuteklo. Bohužel Bushiroad se rozhodlo pro zvláštní tah. Z nějakého důvodu vydávají startovní decky a boostery v zpřeházeném pořadí. Ten důvod je jednoduchý, chtějí co nejdříve protlačit tuhle úspěšnou karetní hru na Evropské turnaje, a tak aby naše západní část země mohla dorovnat jejich náskok, tak nám dávají k dispozici karty s novými klany, mechanikami a podobně. Dokonce roku bychom mohlo mít i předcházející série.

Trial Deck 2: Dragonic Overlord

15. července 2012 v 20:59 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial Deck 2: Dragonic Overlord (Kagero)


Pokud si pamatujete, nebo se začínáte dívat na Cardfight Vanguard, tak tento deck používá Kai Toshiki. Hned od začátku je balík prezentován jako nepřemožitelná zeď, za což samozřejmě může právě Kai. Kdo by chtěl hrát za Royal paladiny, když Aichi je takový crybaby? No spousta lidí. Nicméně oproti němu dělá Kai svému decku dobrou reklamu. "Final Turn!" Slova, která nechce slyšet žádný jeho soupeř. S 99% pravděpodobností to znamená konec hry a můžete si tipnout, kdo je pak vítězem. Kai prostě neprohrává a proto je snadné sklouznout k temné straně síly… počkat temná strana síly jsou Shadow Paladin ^^ ale o těch někdy jindy.

Trial Deck 1: Blaster Blade

15. července 2012 v 16:09 | Archaell |  Cardfigth Vanguard

Trial? To jako jen zkušební verze?! Ne! Nenechte se zmást, přesto že je překlad poněkud zvláštní, tak se jedná o plnohodnotné karty. Lepší označení by bylo startovní balíček. Obsahuje vše, co potřebujete pro začátek hraní. Samozřejmě, že takový balík nebude nejsilnější, který kdy planeta Cray viděla, ale pošoupne vás to 80% cesty k vytvoření něčeho dostatečně funkčního na porážení nepřátel. Nemusíte se však bát, v Čechách se Cardfight Vanguard zatím moc neprojevil, takže spousta lidí bude hrát s podobným déčkem, popřípadě jen s menšími obměnami. (Tedy pokud nepotkáte někoho kdo si z 20 boosterů vytáhne vše, co potřebuje.)


Cardfight vanguard pravidla

14. července 2012 v 15:30 | Archaell |  Cardfigth Vanguard
Na následujících pár odstavcích se nachází překlad pravidel z wikipedie. Pro lepší přehlednost jsem ještě přidal video s návodem na Triggery a pod článkem přeložený quick manual.Cardfight vanguard

13. července 2012 v 21:59 | Archaell |  Cardfigth Vanguard
Zdravim, rozhodl jsem se trochu podívat na karetní hru jménem Cardfight vanguard. Jelikož pravidla budou na trochu delší článek a nikoho nebaví číst wall of text, obzvlášť když nevíte o co jde, tak vám zde prozatím dám odkaz na menší video blog, kde ukazuju jak to vůbec vypadá. Pokud vás to zaujme, určitě bude ještě pár dalších videí a článků.


Dračí střepy

2. července 2012 v 22:29 | Archaell |  Witchhunter Ronald
Loď si majestátně brázdila cestu skrze vlny a její nový kapitán kontroloval obzor. Na moři je potřeba dávat velký pozor, protože nejedna posádka zahynula po útoku strašlivých příšer, anebo se staly obětmi chladnokrevných ledovců. Tento kapitán se však plavil na děravých neckách a plavidlo se samovolně nechávalo unášet říčním proudem. Přesto si však cestu patřičně vychutnával.