V. Rekapitulace I. b

25. října 2011 v 20:09 | Archaell |  Ss: Ohnivá emoce

Po několika desítkách minut jsem dorazil na faru. Angela s Richardem mě již netrpělivě očekávali. Vzali mě stranou do již známé meditační síně. Páchlo to v ní ještě víc než předtím, ale byl jsem příliš zvědavej, nato co mě chtěj.


Angela si sedla na jeden z vyšívaných polštářů a lehce si odkašlala: "Určitě tak nějak tušíš, proč s tebou chceme mluvit. Jde o Arkana. Kromě toho, že byl hlavou magického koncilu, mu bylo i předurčeno odvrátit jednu blížící se katastrofu. Bohužel jeho oběť přišla příliš brzy a jsme si jistí, že pokud ho nikdo nenahradí tak všichni zemřeme."

"Že by konec májskýho kalendáře? No a co to má co dělat semnou?" Snad po mě neočekávají, že se budu obětovat za něj.

"To je dobrá otázka. Věděli jsme, co se stane, dříve než se to stalo. Avšak budoucnost se dá jen těžko měnit. Arkan místo toho, aby se snažil změnit nevyhnutelné, se rozhodl vytvořit lepší podmínky pro nás ostatní. Věnoval příliš mnoho času přípravám, a tak než jsme se nadáli, už byl pryč. Tady přichází tvoje úloha v tomto problému."

"A moje úloha je?" Nechápu, proč by si vybíral zrovna mě, ale asi nebyl úplně normální.

"Pamatuješ si na naší konverzaci o tvém pádu z okna? Nechtěla jsem tě tím zatěžovat, ale ve skutečnosti by si umřel stejně. Další den tě měl přejet autobus. Řidič se snažil vyhnout dítěti na přechodu, a tak radši naboural do autobusové zastávky. Hrátkou osudu tím měl zabít tři lidi a to včetně tebe." A tohle je pozitivní, nebo negativní zpráva?

"Počkat! Kdyby tam ten autobus vrazil, tak by to bylo ve zprávách. Na té zastávce jsem před chvílí seděl a stále tam stojí."

"Pokud bys zakládal svojí úvahu na logickém myšlení tak ano. Nicméně již samotný fakt, že jsem s tebou předtím mluvila, rozhodil rovnováhu kontinuity času. Představ si, že máš předurčeno si sednout na určité sedadlo v autobuse. Ovšem, protože to víš, tak to neuděláš a zůstaneš stát. Na tvé místo by si sednul pilot, který spěchá na své letadlo. Vedle něj by si sedla stařenka a kvůli ní by nestihnul vystoupit. Potom by daná linka byla zrušená a to by zpřeházela životy spoustě lidí.

"Fakt? To, abych si příště dával bacha, kde sedím."

Angela souhlasně přikývnula: "Ano takový drobný detail. Šířilo by se to jako řetězová reakce. Ten pilot by si třeba koupil poslední párek v rohlíku, který si měl koupit někdo jiný a ten by nakonec šel místo toho do restaurace, kde by zabral místo u stolu někoho dalšího, který by si sednul jinam a zahlédl by svojí manželku, jak ho podvádí a pak by toho milence umlátil k smrti. Ten milenec by měl další den dělat průvodčího ve vlaku, ale protože by byl mrtví, tak by to vyvolalo další vlnu nových událostí. Jako když hodíš hrst štěrku na hladinu jezera a on na ní vytváří vodní kola, která se vzájemně ovlivňují.

"No a neznamená to, že teďka už bude úplně jiná budoucnost. Jako, že žádná apokalypsa nebude?" Mě to dává docela smysl.

"Bylo by pošetilé si myslet, že nebezpečí pominulo. Klidně se může stát, že díky tomu nastane mnohem dříve a ve větší síle."

"Ten váš Arkan by to možná dokázal zvrátit, ale uvědomuješ si, jaký mám schopnosti já?" Mám problém i s tím nejzákladnějším kouzlem a ona po mě chce zachraňovat svět.

"Lví mládě dokáže zakousnout i hyena, přesto z něj může vyrůst král zvířat. Navíc to nezáleží úplně tak na tobě, viď Richarde?" Angela naznačila Richardovi, aby se jal slova.

"Okay. Tak, třeba víš, proč sem přijela Airi?"

"Aby dohlídla na svojí sestru?" Teda spíš mě to připadalo naopak, ale co no.

"Jo. Přesně, tak. Ale kromě dohlížení na Iris, měla dohlídnout i na Lariu. To je Angely sestra pokud to nevíš. No a Laria je další star týhle párty."

"No vida. Tak budeme věřit, že to Lária dokáže a všichni budou moct žít spokojeně svůj život ne?"

Angela se zamračila takovým způsobem, že mi to vyrazilo skoro dech: "V tomto okamžiku musíme využít všechny dostupné prostředky. Selhání není možnost. I kdyby tvoje účast ovlivnila naše šance o desetinu procenta, tak toho využijeme… Navíc Larie bude teprve osm…"

"Osm?!" Tak to jsme v prdeli. Ten Arkan byl víc pošahanej, než jsem si původně myslel. "No dobře, tak mi už ukaž to ultimátní kouzlo, který ze mě udělá supermana."

"Bohužel to není tak jednoduché, jinak bychom to udělala hned v úvodu. Zajisté budeš potřebovat zlepšit své schopnosti, ale na to je dost času. Nejdříve bychom ti měli říct pár skutečností o Arkanovi, abys pochopil, jak byl pro nás důležitý."

Doufám, že to není žádná nudná historka… "No dobře, tak povídej."

Angela si prohrábla rudé kadeře a rychle se rozpovídala: "Pro začátek bys měl vědět, jak se vlastně Arkan dostal k funkci vrchního kancléře. To bylo tak když…

Když jsem ještě byla dítě, vzal mě můj otec sebou na jednání o volbě nového vůdce. Ten předešlí bohužel zemřel stářím, a proto bylo třeba stabilizovat situaci. V té době byla vodní frakce ještě rozpolcená. Měla určité problémy se dohodnout na mezifrakční politice a proto jim můj otec sloužil jako prostředník.

Představitel ohnivé frakce, Herm Firebrew, vstal od stolu a vyndal si z úst dýmku: "Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli, ale neplýtvejme drahocenným časem. Doba je zlá, po celém světě se objevují zástupci černé magie a my si v tomto okamžiku nemůžeme dovolit být nejednotní. Proto bych rovnou přistoupil k věci. Rád bych navrhl zde přítomného Arkana na místo vrchního kancléře"

"Nesmysl!" Praštil dlaněmi o stůl druhý muž. Tentokrát se jednalo o vůdce větrné větve. Byl to vysoký stařec s plnovousem jménem Xeres Thunderfist. "Jak jsi Herme správně naznačil, doba je zlá, a proto si už vůbec nemůžeme dovolit svěřit naše životy někomu, kdo nemá vůbec žádné zkušenosti! Chápu, že by si chtěl na to místo dosadit někoho od vás, ale nemůžeš očekávat, že to bude tohle ptáče."

Herm Firebrew si protřel knír a na námitku reagoval: "Arkan je možná mladý, ale za člověka mluví jeho činy a ne věk. Pro společenství toho už dokázal minimálně tolik, co mi ostatní. Mezi našimi řadami je potřeba rozlít čerstvou krev. Přeci jen již jsme trochu senilní."

Thunderfist opět udeřil do stolu: "Možná jsem trochu zaujatý vůči nerozvážnosti mládí, ale jak si správně naznačil, za člověka mluví jeho činy. Arkanovy skutky nelze popřít, ale jak můžeš svěřit osud světa do rukou někoho, kdo se nedokáže postarat ani o své dítě?!" Tahle věta většinu přítomných dost překvapila, dokonce i Arkanovi zblednul výraz ve tváři.

Firebrew nejdříve zaskočeně mlčel, ale okamžitě se uklidnil: "O jakém dítěti to mluvíš?"

"Jistě si vzpomínáte na události, které se odehrály před třemi lety na naší půdě. Nikdo z vás ovšem neví, že zde Arkan stihnul zprznit dcerou jednoho vznešeného rodu. Bez ohledu na své činy, utekl od odpovědnosti a takového chceme vůdce? Situace je o to horší, že ona dívka nepřežila porod. A ani téhdy to Arkana nepřinutilo se o svého potomka postarat!" S náznakem úsměvu Thuderfist dokončil svou řeč. Okolní dění nyní ovládal on.

Firebrew se podíval na Arkana: "Ty máš dítě?"

"Já mám dítě? O tom teda nic nevim." Arkan se podrbal na hlavě a pokračoval: "Nicméně nepopírám, že během svého pobytu v Japonsku jsem tak trochu s jednou dívkou spal."

Celý sál zůstal beze slova mlčet. Toto trapné ticho přerušil, až zástupce zemní frakce Aghád Sandstorm: "To je skutečně politování hodné. Ovšem pokud Arkan skutečně o tom dítěti doteď nevěděl, tak není pozdě to napravit. Navrhuji, aby se o to nebohé dítě postaral a tím pádem odstranil tuto překážku bránící jeho zvolení."

Thunderfist sklopil tázavě zrak k zemi: "Agháde, tím se něco vyřeší? A co si o tom myslí vodní frakce?"

"Vodní frakce je pro/ti." Odpověděli nejednotně oba vůdci vodní frakce. Zatím co zástupce severu, Elen Iceshield byl proti, tak zástupce jihu Nate Freshspring byl pro.

Této situace opět využil Thunderbrew: "Jak můžete o něčem rozhodovat, aniž byste se dokázali dohodnout aspoň mezi sebou?"

"Xeresi to stačí!" Napomenul ho Firebrew: "Chápu, že to myslíš dobře, ale nevytvářej další barikády v našem jednání. Nejlepší bude tuto debatu pro dnešek ukončit a vrátit se sem zítra s novými argumenty." I když se do toho některým moc nechtělo a obzvláště Thunderfistovi, tak ho nakonec poslechli.

Herm Firebrew chytil Arkana za límec a odtáhnul ho na chodbu: "Musíme si promluvit a to hned!"

Arkan se okamžitě bránil: "Počkej třeba to jen nějaká bouda. Mám takovej pocit, že se nás někdo snaží rozložit zevnitř."

"O čem to sakra mluvíš? " Rozzuřil se Firebrew.

"Mám proto pádné důkazy, teda mohl bych mít, když mi dáš trochu času."

Firebrew si zapálil dýmku a trochu se uklidnil: "Dobře, ale nedělej žádný kraviny! Nicméně chci, aby sis tady Erwina vzal sebou." Ukázal směrem k mému otci. "On na tebe dohlídne."

No a tady konči moje první návštěva sněmu." Ukončila své vyprávění Angela a napila se zeleného čaje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama