IV. Hledá se kouzelník II.

16. října 2011 v 12:19 | Archaell |  Nanospell
Zatímco se Shirion bezstarostně vzdaloval od hlavního města, tak Hermés opět nabyl své vědomí a nebylo to moc příjemné. Rinberg, po menší sprše, ho předvedl před královnu Isabellu. To nebyl zas takový problém, protože s ní stejně potřeboval mluvit, ale nejraději by to nejprve probral s Isabellou mladší. V trůním sále bylo nastoupeno několik důstojníků, většinou okolo kapitánské pozice jako Rinberg, Alphons a jeden elf - Taleishin. Hermés prošel kolem nich, stoupnul si před královnu a uklonil se.


"Jsem ráda, že aspoň někdo z Merwickova rodu nekráčí po temné cestě porušování zákonů a ignorování nařízení." Řekla královna a ironicky zatleskala.

Rozvážný Hermés urážku své rodiny ignoroval: "Vaše veličenstvo, možná by náš rozhovor mohl počkat, než tady vyřešíte svou poradu. Chystá se snad další "úspěšné" tažení proti Vikingům, že je zde taková sešlost?"

"Nemám v plánu snižovat stavy našich vojsky více než je nutné kvůli nějakým trpaslíkům a tohle je ta nejvhodnější doba na náš rozhovor. Budeme pořádat hon o hodnotné ceny. Vítěz obdrží celých 50.000 zlaťáků."

"Hon? A co chcete za takové peníze v tuto roční dobu lovit?" Otázal se Hermés.

"Vašeho bratra," zasmála se královna, "a protože chápu, že černou ovci vaší rodiny budete chtít jistě odstranit samy, tak vám dávám možnost se ho účastnit. Dokonce vám k tomu poskytnu i své muže." Královna ukázala na nastoupené důstojníky.

"Přesně o mém bratrovi jsem chtěl mluvit. Není to stou popravou poněkud unáhlené? Vždyť jediné co dělá, je jen jeho bezvýznamná posedlost magickým výzkumem." Hermés se taky usmál, ale královnin pohled mu hned zlámal krovky.

"Jen?! Porušil nejsvatější zákon! Já nebudu čekat, až se ten jeho "jen" výzkum vzbouří a vyhubí většinu lidstva!" Královna prudce vstala a skoro ji přepadla koruna přes čelo.

"Jak jsme se od Shiriona dostali k vyhubení lidstva?"

Kálovna se uklidnila a opět se posadila na trůn: "To není podstatné. Jak už jsem řekla, můžete se této události zúčastnit. Uvolnila jsem 200 mužů, kteří budou ve čtyřech skupinách po vašem zběhlém bratru pátrat. Tady kapitána Rinberga a majora Noie znáte. Rinberg pojede na západ, Noi na jih. O severní stranu se postará major Potter a na východ se vydá kapitán Dernell. Vy si jen rozhodněte, kterou skupinu budete doprovázet. Všechny informace už jsem vám řekla, tak se rozejděte a připravte na cestu."

Všichni se uctivě uklonili a odešli z místnosti. Rozhovor se nevyvinul, tak jak Hermés očekával, v tomhle konkrétním případě byla královna až podezřele neústupná. Určitě tady muselo jít o něco jiného, ale na povrch zatím prosvítalo nedostatečné množství informací. Snad bude něco víc vědět Alphons.

"Nečekal bych, že budeme muset jít zatknout tvého bratra. Sice vyvolává neustálý rozruch, ale poprava?" Alphons byl evidentně vývojem událostí stejně tak zaskočen.

"Je to zvláštní situace. Kdyby nám nepřijel na pomoc, tak jsme teďka ozdoba na nějaké vikingské pevnosti a za odměnu ho máme připravit o život?" Podotknul Taleishin.

Hermés si náhle uvědomil, jak královna oslovovala Alphonse: "Málem jsem na to zapomněl, sotva z tebe spustím oči, tak ty už jsi major?"

"Tohle tě teď trápí? Jo dostal jsem povýšení, teď už se z té armády nikdy nedostanu. Spíš mě, ale zaskočilo, že si královna Isabella pustila do síní elfa. Většinou má vůči ostatním rasám až příliš veliký 'odstup'."

"Já taky nejsem obyčejný elf. Jsem jeden z hrdinů, kteří přežili nápor krvežíznivých Vikingů." Řekl vychloubačně Taleishin.

"My tam byli taky, hrdino, ale něco tady smrdí víc jak garryho domácí kořalka. Když o tom mluvíme, ty se neplánuješ vrátit domů? Teď když si oficiálně hrdina, tak si vlastně splnil cíl své cesty, ne?" Alphons si vzpomněl na důvod Taleishinova příchodu. Elf chtěl svým krajanům dokázat, že není jen lenoch, který při zkoušce z dospělosti přinesl domů králíka. Smyslem této zkoušky je ulovit co nejvíce nebezpečné zvíře, popřípadě bytost a on to odfláknul, jak to jen šlo.

"Máš pravdu. Všichni, budou asi velmi překvapeni, až zjistí, že jejich "Králíček" ulovil pár ledních icebergských medvědů. Nicméně shodou okolností osoba, které to chci sdělit jako první, je někde na tomto kontinentu. Z toho vyplívá, že se mi naše výprava za Shirionem docela hodí."

Alphons vesele objal své přátele kolem ramen: "Tak to vypadá, že budeme opět čelit 'nebezpečí' společně."

Hermés si odkašlal: "Bohužel se k vám tentokrát nepřipojím."

Alphons se zarazil: "To mi neříkej, že radši pojedeš s Rinbergem místo s námi?"

"Sice ho znám už od dětství, ale radši bych jel s vámi, to mi věřte. Jenže díky naší výpravě za prchajícími Vikingy jsem byl pryč několik měsíců a nehodlám si to zopakovat kvůli Shirionově aroganci. Navíc někdo musí zařídit, aby ho hned královna nenechala popravit, až ho přivedete zpět. Zkuste ho sem dostat aspoň částečně v celku, ale trochu ho zřídit můžete." Řekl Hermés a zabočil do uličky vedoucí do pokoje slečny Isabelly.

"Určitě ho nechce pustit Isabella. Jak to říkával můj otec: 'Vždycky je v tom ženská.'" Zasmál se Alphons na Taleishina, ale ten ucuknul pohledem pryč. On sám totiž skrýval obdobný problém…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iwuu iwuu | Web | 16. října 2011 v 12:25 | Reagovat

Vidím,že rada píšeš.Čo tak vyskúšať súťaž na mojom blogu ?? :P
http://iwuu.blog.cz/1110/prihlaska

2 JUSTINEHenry25 JUSTINEHenry25 | E-mail | Web | 16. října 2011 v 18:41 | Reagovat

According to my exploration, millions of people on our planet get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> at good creditors. So, there is a good possibility to find a sba loan in all countries.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama