IV. Hledá se kouzelník I.

1. října 2011 v 19:50 | Archaell |  Nanospell
"Tohle, tohle… a taky tohle!" Shirion běhal po pokoji a házel zaprášené plány do velkého pytle. "Sakra budu potřebovat několik beden…"


Do místnosti vletěl Mago: "Píííp."

"Pokud neznáš způsob, jak odsud dostaneme všechny tyhle věci, tak mě teď nerozptyluj svými zvuky. Někdo by měl vymyslet nějaký způsob jak přenášet všechny tyhle informace bez zbytečně velkých pergamenů a svitků."

"Raz, dva…"

"Bum!" Vstupní dveře opustily své panty a spadly dovnitř věže.

"Tak ti mě našli rychleji, než jsem čekal." Shirion přiskočil k tyči a sjel až do vstupní haly. "Chápu, že je zdvořilé klepat, ale to musíte s citem."

Rinberg s vojáky odhodil beranidlo a tasil meč: "Vždycky jsem věděl, že skončíš na hranici, nebo budeš popraven nějakým jiným způsobem. Už si to nezhoršuj a pojď s námi dobrovolně. Veškerý odpor je marný, máme početní převahu."

"Převahu? Vždyť jste jen čtyři. Maare, Maso!"

"Pííp. Pííp." Odpověděli golemové a praštili každý jednoho vojáka po hlavě.

"Co to je?" Vyděsil se třetí voják, než ho omráčil Mago.

"Shirione! Okamžitě to odvolej nebo…"

Shirion se zasmál: "Nebo mě popravíte? Tak to se nic nemění. Pouta!"

Z podlahy vystřelily zlaté řetězy a přitlačily Rinbergovu tvář k zemi. "Toho budeš litovat!"

"Vážně? Omlouvám se za nezdvořilé pohoštění, ale mám teď plné práce s balením." Shirion si sedl Magovi na záda a vyletěl zpět do své laboratoře.

Vzal jeden naplněný pytel a dlouze se na něj podíval. V očích mu zajiskřil nápad a jedním malým kouzel pytel zmenšil do velikosti měšce na zlaťáky. Celý jeho geniální plán měl však jednu vadu. Přesto, že byl pytel menší, tak vážil stále stejně. Kouzlo na snížení váhy si nemohl vybavit, a tak otevřel Magův přední kryt a hodil to dovnitř.

"Zrušit kouzlo!" Řekl Hermés a odčaroval magická pouta.

"Aspoň někdo ve vaší rodině je normální." Vyjádřil zvláštní poděkování Rinberg, zvednul meč a rozeběhl se po schodišti nahoru.

"Schody?!" Zamyslel se Shirion při zaslechnutí skřípavého zvuku. "To kouzlo skončilo nějak rychle. Doufám, že sem neposlali bojový kouzelníky."

Shirion rychle zmenšil Maara i Masa a hodil je do Magova trezoru k ostatním věcem. Potom si přes sebe navlékl čistý cestovní plášť, strčil do kapsy dýmku a přistoupil k oknu. Z pátého patra byl nádherný výhled na rušné město, ale představa, že bude muset skočit dolů, naháněla trochu hrůzu. Nově příchozí osoba mu však dodala odvahy.

Do místnosti se dostal zadýchaný Rinberg: "Ty parchante… to ti nestačí přízemní domek?!" Znaveně si otřel pot z čela a pomalým krokem se přibližoval. "Nic na mě nezkoušej a okamžitě se vzdej! Už nemáš kam uniknout."

"Máš pravdu, po zemi odsud není úniku… Mago!" Shirion křikl na golema a ukázal na okno.

"Pííp." Zapípal Mago a proskočil skrze cinkající střepy ven.

"Shi-ri-one!" Zavrčel Rinberg a rychle po něm natáhl ruku.

Shirion také natáhl ruku, ale pak jen zamával a pozadu vyskočil z okna ven: "Měj se."

Jak se Rinberg snažil Shiriona zachytit, tak mu ujely boty a díky těžkému brnění se převážil. Vteřinu, nebo dvě balancoval na hraně a lapal do rukavic vzduch, ale nešťastně taky vypadl ven. Proletěl cestou kolem vznášejícího se Maga se Shirionem na bedrech a rychle se pomodlil. Pád z takové výšky nikdo nemohl přežít. Nikdo, pokud by pod věží právě neprojížděl vůz s hnojem, který zbrzdil kapitánův pád a zachránil mu život. Zničený Rinberg se už ani nepokoušel vstát a nechal se vést, kamkoliv tenhle povoz jel.

Vedle vchodových dveří stál opřený Hermés a přehazoval si v rukou svou hůl: "Řetězy!"

"Au!" Shirionovu hruď obepnula magická pouta a srazila ho na cestu. Marně se vzpouzel, ale zlaté okovy byly mnohem silnější než ocelová verze, takže se ani nehly. "Jak si věděl, že Mago může levitovat pouze pár metrů nad zemí?"

Hermés třikrát zaťukal holí o schody a sešel dolů: "To jsem nevěděl, ale teď už to vím. Můžeš mi říct, co jsi naší královně provedl?"

"Dobrá, ale nejprve bys mohl svého bratra zvednout ne?"

"Jakmile to udělám, tak zdrhneš…" Hermés nakreslil dvěma prsty několik znaků, pouta se přesunula na Shirionovo chodidlo a omotala se kolem zábradlí. "Kompromis."

Shirion si protáhnul krk: "No královna má nějaký plesnivý artefakt, podle kterého bych měl zničit Maga a společně s ním i všechny prospekty. Myslíš si, že jsem někdo, kdo jen tak zahodí svůj výzkum? Tohle může být největší průlom za posledních… od vždy."

Hermés se praštil dlaní do čela: "Proč musíš pořád dělat problémy? Ono ti nestačilo, že tě vyhodili z vnitřních hradeb sem, ale ještě si vykoleduješ popravu. Určitě se můžeme s královnou domluvit, na Isabellu dá a ta dá na mě. Takže prostě uděláš, co chce a vše bude v pořádku. Rozumíme si?"

"Víš o tom, že jako starší bratr bych měl dávat kázání já tobě?" Shirion přišel k Hermésovi, poplácal ho po rameni a dal mu menší magický šok. "A teď si chvíli bratře odpočiň."

Hermésovi se zamlžil zrak a opustila ho energie. Pomalu pustil hůl z ruky, padl na kolena a pak s tváří na zemi usnul. Některá kouzla fungují mnohem efektivněji než lékařská sedativa, pomyslel si Shirion. Magická pouta povolila a už nebyl problém je svléct. Shirion se rozhlédl po ulici, jestli neuvidí stráže, a když byl vzduch čistý, zamířil ven z města. Rozhodl se, že bude putovat na jih. Měl k tomu velmi pádný důvod, hodil si mincí a padla mu panna…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malá Oskarka Malá Oskarka | Web | 2. října 2011 v 21:00 | Reagovat

Prosím prosím, pod jakými články schováváš úvahy toho týpka v rakvi? dost mě to zaujala, ale já to prostě už nemůžu najít, fňuk fňuk.. :(

2 Archaell Archaell | Web | 2. října 2011 v 21:11 | Reagovat

http://archaell.blog.cz/rubrika/ss-ohniva-emoce

Už nějakou chvíli jsem nic neposílal, ale že se ptáš, tak sem něco zas hodim...

3 Oskarka Oskarka | Web | 3. října 2011 v 14:00 | Reagovat

díkec ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama