Svět Nanospellu

8. září 2011 v 17:59 | Archaell |  Nanospell
Abych se ve svém světě nezamotal udělal jsem první hrubej náčrt s hlavními body. Časem do toho načmárám ještě pár věcí, ale tohle pro začátek stačí. Trochu se pokusim shrnout, co na tomhle fleku je...Na kontinentě Elrope se nachází elfská říše. Původně se skládala ze tří velkých měst. V samotném srdci leží Everwood, nyní hlavní město. Na samém jihu v pouštní oblasti se nachází Ruiny Summerwoodu. Elfové vedli válku se skřety, kteří se z ničeho nic vyrojili z jejich hlavní bašty Kagáhu. Skřeti, ať už je jejich záměr jakýkoliv, díky odlesňování stvořili onu poušť a zbytek území až k jižní velké zdi proměnili v mýtinu s bažinami. Jen díky horám se elfům podařilo tuto zkázu dočasně zadržet. Uprchlíci z Jihu se časem integrovali do Everwoodu a to vedlo k jeho povýšení.

Clearfall. Tak se jmenuje vodopád, kde Karen potká Elein a o kus dál je Great Bear shrine, která bude součástí konce druhé kapitoly ^^

Icebergwood - Severní elfský přístav. Je to už mimo les spíš takový mírnější pásmo. Jihovýchodně odsud plánuju ještě zabydlet kentaury.

Olsopol - Nejliberálnější město na světě. Populaci tvoří směska trpaslíků, elfů a i lidí.

Midsail - Tady bydlí Vikingové a původně odsud vedli nájezdy na trpaslíky. Od vynálezu pušek a střelného prachu Alphonsem (50 let před Karen) ze strachu uzavřeli mírovou dohodu s ostatními a nyní jsou vcelku přátelští. Bohužel zůstalo i pár agresivních větví a ty stále přepadají lodě se zbožím.

Nordam. Přístavní město obývané převážně trpaslíky a lidmi. Leží nedaleko (10 dní pěšky) od hlavní trpasličí pevnosti Ironwall. Dva roky po příchodu Karen (jo bude časovej posun ^^) už mezi trpaslíky a lidským městem Noisteam funguje pravidelná železniční trať. Dokončil ji mladý vynálezce Ronald se svým dědem Alphonsem, to je ten týpek, který vymyslel střelný prach. Avšak ve skutečnosti to je dílo Ronaldova otce, kterému se budu věnovat někdy jindy. Ronaldovo životní dílo bude pěkně ve stylu FF ^^.

Noisteam - hlavní město severní půlky lidí. Funguje na principu demokracie a velké slovo tady má právě inženýrská rodina, díky které lidstvo vůbec přežilo temné roky po Geodusu. Geodus bylo mocné kouzlo, které mělo zapříčinit pád magických konstrukcí, ale místo toho odlétlo do vesmíru a zmizelo neznámo kam. Svým tvarem připomínalo meteorit. To byl spoiler :D. Od tohoto dne většina lidí ztratila schopnost kouzlit. Byla to neskutečná tragédie, ale konverze ke vědě byla dostatečná záplata.

The Core - centrum všeho zla. Odsud se rojí všechny magické konstrukce, které rozdělili lidskou říši ve dví.

Damaron - Jižní půlka lidí, která je v současné době díky magickým bouřím odříznuta od okolního světa. Selhání Geodusu nese na kříži zdejší královská rodina, která se sem přesunula po svržení vlády. Polovina lidí se rozhodla jít s nimi a tak tu udržují konstituční společnost ve středověkém stylu.

---
Pokud byste měli nějaký nápady, tak mi je klidně řekněte ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mika-Butty Mika-Butty | Web | 9. září 2011 v 16:50 | Reagovat

Hmm vypadá to jako z WoWka :D ..

2 Archaell Archaell | Web | 9. září 2011 v 17:02 | Reagovat

[1]: Všechno vypadá jak z WoWka, když neznáš nic jinýho. Dělal jsem to náhodně, ale inspirace je ze skutečnosti, což už mohl naznačit třeba Elrope - Europe. Nebo Olsopol - ze slova Oslo. atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama