Ruská ruleta hrou

10. srpna 2011 v 13:59 | Archaell |  Bílá knihovna
Možná, že to byl právě ten blbej stírací los. Počátek všech mých problémů by se dal datovat již ke koupi jednoho neškodného stíracího losu. Sice jsem nic nevyhrál, ale ten pocit že můžete během okamžiku získat nevídané jmění, mi zaplavil hlavu. Co když náhodou vyhraju? Nemusel bych chodit do práce, koupil bych si spoustu nových věcí a ještě by mi zbyly peníze na podpal kubánských doutníků.


To bylo dávno předtím, než nastal skutečný problém. Bohužel jsem se přesunul k trochu většímu a hlavně nákladnějšímu hazardu. Z občasné sportky se stalo pravidelné sázení na fotbal, hokej, tenis, první ligu, druhou ligu, křovácký zápasy v tramtárii a strávené večery po kasinech. Čas od času jsem vyhrál nějakou větší částku, ale peníze stále cirkulovaly spíše směrem ode mě než naopak. Procento vynaložených prostředků z výplaty se měsíc co měsíc zvyšovalo jako nezastavitelná tsunami. Nicméně moje potřeba musela být mermomocí ukájena a já dočista ztratil kontrolu.

Doma bylo dusno a nepříjemná atmosféra by se dala krájet. O důvod víc, proč jsem trávil volné chvíle raději nad pultem s ruletou než u rodinného krbu. Až zpětně si uvědomuji, proč má žena tak vyváděla. Přeci jen sdílená domácnost je sdílená domácnost. Ovšem předtím jsem si nalhával, že nosím domů výplatu já, tak proč bych tyto peníze nemohl také sám investovat. Ono když si říkáte "příští kolo vyhraju", tak jde i prohrávání veseleji. Pak se vám vyprázdní peněženka, tak pro tentokrát vytáhnete bílou vlajku a po další výplatě jste hned zpátky v sedle s kostkami v ruce.

Najednou se dostanete do stavu, kdy už váš finanční vklad nejde ignorovat. Po roce investic váš výpis prokazuje statisícové ztráty a tady se otevírá začarovaný kruh. Takových peněz v háji, teď přeci nemůžete skončit, dokud to aspoň nedostanete zpátky. Omyl. Je to vlastně poslední možnost, kdy ještě skončit můžete. Další šanci se svobodně rozhodnout to udělat už mít nebudete. Ale nezoufejte. Všichni jednou skončí, i když o tom pak už rozhodují vyhazovači kasina a příjemní vymahači dluhů s lehkou demencí.

Žena vyhrožovala, že si sbalí kufry a vrátí se k rodičům. No co, aspoň bude vyvádět někde jinde. Já už nebudu muset poslouchat, ty věčný kecy, že jsem závislej na něčem, na čem nejsem. Stejně ji starý rychle orazítkujou a pošlou zpátky, kdo by chtěl mít na krku takovou hysterku? Člověk se snaží vydělávat a furt mu do toho musí kecat nějaká ženská. Až vyhraju ty miliony, tak holka zase přileze po čtyřech jako ochočená fena.

Takové smýšlení mělo ovšem dvě drobné chyby. Kouzelná víla mi mé voňavé miliony nepřinesla a místo ženy se mi domů akorát vrátila obsílka s rozvodovými papíry. Vzal jsem si tedy půjčku u banky, abych ji mohl vyplatit z bytu. No, ale pak když vidíte ten balík peněz, kdo by ho nezkusil rozmnožit, že? Vzal jsem tedy peníze a šel vesele popíjet skotskou a tahat za výherní automaty.

Další den jsem se probral bez peněz a s kocovinou. To bylo nemilé překvapení. Byl jsem nakonec nucen půjčit si peníze od strýčka providentu. Vypadalo to skoro jako zázrak, protože on jediný mi byl ochotný ještě půjčit. Jeho štědrost byla tak velká, že mě chodili navštěvovat jeho synovci s boxerama a dokonce mi i vyčistili přední sklo u auta. Vyčistil kompletně od skla ocelovou trubkou. Tak jsem s hochy hrával hru na schovávanou a přespával radši v práci. Když jsem zrovna nebyl na směně, tak moje jediné útočiště byla teplá sedačka v tipsportu, nebo u otáčející se rulety. Společně s ostatními hráči jsme zde jak zhypnotizovaní pozorovali nelítostnou kuličku a doufali v zázračný příval peněz v několika příštích tazích.

Špinavý nádobí ve dřezu se hromadilo, pořádný jídlo střídali krabice od Číňanů a výživný happy mealy od veselýho klauna. Čistý košile byly taky rychle pryč. Do roboty jsem přicházel pozdě a většinou v agresivním stavu se zbytkáčem v krvi, ale komu to vadilo? Stejně jsem tam jen projížděl online sázky a hledal tipy na další tiket. No někomu peci jen. Nevyřízený papírování se hromadilo, až nakonec přepadlo přes stranu stolu. To vedlo k mému odměnění v podobě zanedbatelného odstupného a rozvázání pracovního poměru.

Netrvalo dlouho a já seděl s poloprázdnou láhví na lavičce v parku. Kamarádi dealeři mě už do žádnýho kasina pustit nechtěli. Byt byl v rukou vykrmených exekutorů, auto odtažený městkou policí. V peněžence vítr a po kapsách akorát tak drobný na autobus. Kde se to asi zvrtlo? Možná, že to byl právě ten blbej stírací los…

---
Sice to je jen fiktivní příběh, ale to neznamená, že má menší morální hodnotu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 21. srpna 2011 v 22:19 | Reagovat

Vážně moc hezký. Máš obrovský talent!

2 Archaell Archaell | Web | 21. srpna 2011 v 22:28 | Reagovat

Dík. Sem tam se staví na návštěvu múza. ^^

3 leasy70 leasy70 | Web | 6. října 2011 v 16:49 | Reagovat

hezkej pribeh

napis knihu,treba z toho neco bude,
udelej svazek pribehu a mozna.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama