RD: Návrat do reality

8. srpna 2011 v 16:19 | Archaell |  Filmy & stuff
Nečekal bych, že první článek na téma týdne bude recenze, ale tohle je dost nepřehlédnutelná souvislost. Před pár dny jsem se zrovna díval na červenýho trpaslíka, takže když jsem zahlédl tohle téma, hned mě zaujalo. Shodou náhod -Nebo, že by to autor tématu udělal podvědomě, úmyslně? - se šestý díl páté série jmenuje úplně stejně jako téma týdne.
V tomto díle se posádka trpaslíka ocitne na planetě, kde vědci dělali pokusy se zrychlenou evolucí. Díky jejich hrátkám vznikne tajemná oliheň beznaděje, která svým halucinogenním jedem přinutí všechny organizmy spáchat sebevraždu. Tato příšera uvede posádku do stavu skupinové halucinace, v níž se nachází ve "skutečném světě" a celé dobrodružství na Červeném Trpaslíku byla jen video hra.

V této realitě se všem naplní jejich nejhorší obavy. Kryton je členem dopravní policie a zabije člověka, Kocour vypadá jak nějaký eunoch s předkusem, z Listera se stane fašistický diktátor. Rimmerova noční můra je být opilým a hlavně Listrovým bratrem, což mu znemožní vymlouvat svůj životní neúspěch na rodiče. Nakonec se rozhodnou spáchat hromadnou sebevraždu, protože jim zbývá už jen poslední kulka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama