Děsivá můra

26. srpna 2011 v 23:19 | Archaell |  Trashcan

Byl horký letní večer a jako vždy jsem neměl nic lepšího na práci, než se potit u čtyř jádrového procesoru s mizerným chlazením. Už se stmívalo, a tak jsem se rozhodl otevřít balkonové dveře. Nejprve bylo třeba zatáhnout elektrickou roletu. Nic nedokáže zkazit noc jako kousanec od komára na deseti různých místech. Motorek vrčel, roleta se pomalu snášela dolů a při mé smůle přesně v ten okamžik vletěla mezi ni a sklo můra. Říkám si: "Nádhera, dneska budu asi bez větrání." Nechtělo se mi ji pouštět dovnitř, a proto jsem se vrátil ke svému přežvykování obrázků ve photoshopu. Hodiny tikaly dále a postupně jsem se úplně ztratil při dumání nad zajímavými textovými efekty.Matka příroda je však neúprosná. Brzy jsem dostal žízeň a močový měchýř zvedl bílou vlajku. Nezbývalo tedy než jít do ledničky pro kofolu a cestou navštívit veřejné toalety. Strašné horko. Jako by se i ta nejledovější tekutina měnila při střetu s rozpáleným jazykem v obláček vařící páry. Ta horkost byla nezastavitelná, spalující a nelítostná. Kapky potu měly snad sraz po dvaceti letech. Tolik litrů lepkavého potu jsem snad ještě nikdy nevyprodukoval.

Vrátil jsem se do pokoje z toalet a strnul v krátkém myšlenkovém kómatu. Na podpůrném dřevěném sloupku mávala křídly ona můra. Podíval jsem se na okno a skutečně byla pryč. Vůbec jsem nechápal, jak to ta potvora udělala. Jako by byla Copperfield a uměla procházet skrze pevnou hmotu. Vzal jsem tedy starý sešit ekonomie a jednou plynulou ranou ji usmrtil. Pak jsem si sedl na židli a klikal myší nerušeně dál. Při mé smůle se samozřejmě stalo něco nepředvídatelného.

Světlo z úsporné žárovky zahalil stín. Byl to stín oné můry. Šokovaně jsem se podíval na zem, kde jsem ji zanechal a skutečně byla pryč. Dokonce i cákanec na sešitu byl pryč. Vypadalo to, že se tady děje něco divného. Při nejmenším mě opouštělo duševní zdraví. Otevřel jsem skříň s čisticími prostředky, abych mohl vzít sprej proti hmyzu. V ten moment proti mně vystartoval černý roj mihotajících se křídel a zcela mě pohltil. Ztratil jsem vědomí.

Další den jsem se probudil… další den jsem se už neprobudil.
---
Inspirováno skutečnou událostí. Vtip byl v tom, že nějakej inteligent nechal otevřený dveře na chodbě a dovnitř vletěla jiná můra. Kdo je má od sebe rozeznat, že? No a ta původní je zatím stále vesele zašprajclá mezi oknem, akorát byla dočasně zalezlá za rámem. Ale chvíli mi to vrtalo hlavou, co se to sakra děje. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečinka Éll Slečinka Éll | Web | 27. srpna 2011 v 1:02 | Reagovat

dobrej článek :)) a máš krásnej blog :)

2 tyha tyha | Web | 27. srpna 2011 v 15:27 | Reagovat

PEKNEJ BLOG..mrkni na muj a PLS komenty :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama