Bitva o planetu Terra

7. srpna 2011 v 10:09 | Archaell |  Filmy & stuff

Tenhle animovaný film mě docela hodně překvapil. Stručně řečeno vystihuje temnou podstatu lidstva a ukazuje na naše morální hodnoty, kdy bereme ohled pouze a jen na sebe a na nic jiného.Oč vlastně jde? O klasický katastrofický scénář. Lidé nejprve vyčerpají všechny zdroje na Zemi, pak vytvoří na Marsu a Venuši dýchatelnou atmosféru a nakonec samo sebe téměř zničí ve válce. Celou událost přežije pouze jedna kolonie, která hledá novou planetu. Po několika generacích plavby je na rozpadnutí a zbývají jí zásoby kyslíku pouze na dva měsíce. Naštěstí naleznou planetu Terra, na níž se nachází pitná voda. Stačí pouze pomocí transformátoru vytvořit vzduch.

Celý zázrak má ovšem jeden háček. Tuto planetu obývají vznášející se červovitá stvoření. Ta jsou však mírumilovná a žijí v souladu s přírodou. Později během filmu se ukáže, že za to může období válek. Jejich rasa se téměř vyhubila, a proto se dobrovolně vzdali válečné techniky, tedy až na jednu výjimku. Daleko na území pokrytém sněhem se nachází vojenská základna, která má jejich domov chránit proti útokům z vesmíru.

Lidé na tuto planetu okamžitě vyšlou průzkumnou jednotku a unesou spoustu jejích obyvatel. Ty potom zkoumají, asi i pitvají a bůh ví co ještě. Během této mise však na planetě havaruje jeden pilot. Toho tajně zachrání mimozemšťanka jménem Mala a nakonec mu pomůže se vrátit na vesmírnou kolonii. To vše, aby jí pomohl najít jejího toce, který byl mezi oběťmi únosu. V té době dochází k převratu a demokracii na palubě střídá vojenský režim. Podobně jako v antickém období během válek.

Jak už je dáno lidskou povahou, rozhodnou se planetu přetvořit a tím i vyhladit veškerý život, jelikož původní obyvatelé nemohou dýchat kyslík. Vtrhnou tedy na cizí půdu a ďábelský stroj se dá do pohybu. V ten moment Terrané vytáhnou svoje vzdušné stroje, které možná i předčí lidskou technologii. Přes to všechno se plán lidstva téměř podaří. Ve finále se ale onen pilot zachová morálně a na poslední chvíli spáchá sebevražedný nálet, čímž onen přístroj zničí. Přesto všechno film nekončí tragicky, ale happy endem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kouji Kouji | Web | 7. srpna 2011 v 11:12 | Reagovat

No mohlo by to být zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama