Stačí slovo... Pomeranč

30. června 2011 v 10:37 | Archaell |  Trashcan
Brouzdal jsem opět zase na internetu a už ani nevím, co jsem to hledal. To ovšem není podstatný. Podstatný je, že jsem našel takovou zajímavou hru. Princip té hry je jednoduchý. Člověk si vybere nějaké slovo a pak od něj rozvíjí věty. Podporuje to kreativní myšlení a hází to seedy z googlu ^^


Pomeranč - Visel opuštěný pomeranč na stromě a už začínal být zoufalí. Nikdo ho nepřicházel utrhnout a doba sklizně byla dávno pryč. Tak se tam tak pohupoval ve větru a doufal, že se brzy objeví ta pravá. Ta pravý ruka, která ho utrhne a vymačká z něj všechen život. Slunce zářilo v plné síle a stín vyčerpaného stromku přestával být dostačující. Přezrálí pomeranč se potil a počáteční růst časem úplně ustal, až se změnil ve scvrkávání. Pomeranč ztrácel naději. Byl zde ponechán na pospas a jeho život měl brzy skončit, aniž by naplnil svůj cíl.

Všichni jeho přátele se již dávno povalovali v krabicích bez konzervantů, bez éček a bez přídavných cukrů. Jenom od něho bůh otočil svůj zrak. Úplně vysušený pomeranč se naposledy podíval na svět, ztratil vědomí a větev, na které visel, praskla. Dopadl obličejem do bahnité hlíny a odešel. Ovšem jeho pouť neskončila. Hodiny tikali dál, oranžová slupka žloutla, rozkládala se a v závěru se úplně rozložila. Země pohltila pomerančové orgány. Měla s nimi své plány.

Na místě kde pomeranč zahynul, se rozlétly desítky malých kořínků. Z ničeho vyrašil malý zelený klíček a dral se na svět. Rostl, rostl a rostl. Po měsících pracného vývinu vykvetl v mladý pomerančovník. Netrvalo dlouho a byl opět v plné síle. Z jeho koruny mezi květy začali růst první pomeranče. Další sklizeň se již doslova jeho koruna prohýbala pod tíhou toho daru přírody. Pomeranč nalezl svůj smysl života. Zatímco ostatní naplnili pouze jednu sklenici džusu a to jen z půlky, on zde byl, aby produkoval desítky litrů džusu ročně. Skrze utrpení nalezl odměnu ve vyšším poslání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama