Otevřený kanál

19. června 2011 v 23:55 | Archaell |  Trashcan
//Skutečně nebudu opravovat errory, ale tohle jsem našel mezi starejma souborama z prváku//

Celé město obklopila temná noc a hrobové ticho, které se střídalo s hvízdáním větrných proudů a vrzáním zchátralých branek od plotu. Náhle tuto atmosféru přeruší odbytí 12 hodiny na kostelních hodinách v parku a uprostřed kluzké silnice se objevuje temná skrčená postava. Vypadá jako zraněná, protože se snaží v křeči narovnat, ale moc se jí to nedaří. Vedle trochu zabliká lampa. Ona osoba je středně velký romský spoluobčan "Dežo" středního věku a právě se zoufale snaží zvednout víko od kanálu, aby ho mohl odnést do zběrných surovin za trochu peněz na potravu. Zpočátku to vypadá na marnou námahu, ale přichází zvrat a už ho dřímá v rukou a belhá se o blok dál. Na jeho obličeji je vidět námaha a stažené svaly v křečové poloze, až je podivné, že může uvést pohybový aparát do chodu. Za nedlouho mizí z obzoru do temné noci.

Další den v též době se situace opakuje, ale o kanálový poklop dále. Opět se marně snaží ho zvednout a nakonec tak i činí, dnes se ale potácí o trochu více a vypadá unaveně. Sotva se šourá po silnici a občas sklouzne na námraze. Tak se soustředí na svou činost, že zapomene na svou předešlou návštěvu, šlápne na okraj otevřeného kanálu upadne a sklouzne dovnitř. Chvíli si připadá jak kosmonaut, když zapnou v lodi umělou gravitaci, ale ten to stav trvá jen dočasně, protože jeho plachtění vzduchem ukončí náraz krčních obratlů o ocelový žebřík. "křup". Rom upadá do bezvědomí.

Dalšího rána se dežo probouzí a zděšeně vzpomíná, co se stalo. Strašně ho bolí krk a není schopen se pohnout. V první chvíli doufá, že ho někdo najde, ale pak zjistí, že ukradený poklop naradil místo toho starého. Nikdo si zavřeného kanálu nevšimne. Nikdo ho nenajde. Nikdo z příbuzných ho ani nebude hledat. Vlastně nikdo si nepovšimne, že zmizel, protože nikde nebude znát jeho ztráta, možná jen bude o trochu víc zavřených kanálů.

Čas plynul a ze samé beznaděje rom upadl do hlubokého spánku, ale někdo mu ho chtěl překazit. Objevil se u něj potkan a on neschopen pohybu se ho štítil, jak mu tak lezl po těle. Náhle se však stalo něco neočekávaného potkan ho kousl. Začal ho žrát za živa po chvílí toho však nechal a odběhl pryč. Dežo celý vyplašený se snažil vzpamatovat ze šoku, ale než se stačil uklidnit, upadl opět v beznaděj, protože zjistil, co ho čeká.

Náhle rom vypoulil oči a zděsil se ještě více než prvně. Potkan přišel s celou svojí rodinkou a začali ho hryzat a trávit. Prohryzaly mu podbřišek a tím se mu dostaly střeva na sluneční světlo, tedy spíše kanálovou tmu. Rom už si myslel, že je to jistá smrt plná utrpení a nechtěl se dožít okamžiku, kdy se mu vrhnou na genitálie. V ten moment ovšem ucítil škubnutí v noze, začal se mu vracet cit. Vstal oklepal ze sebe potkany a začal do nich zuřivě kopat. Jak tak rychle pohyboval svým tělem, tak se mu střeva vysypaly ven a houpaly se v rytmu dopadajících podrážek na mrská těla hlodavců. Asi po 5 minutách se uklidnil, začal lézt po žebříku ven a odsouvat poklop. "Konečně sem zachráněn" povzdechl si s úlevou.

S námahou se zapřel o stěny a sunul víko, ale to byla osudová chyba napjaté svalstvo mu začalo tlačit na částečně rozdrcenou páteř, otočily se mu obratle a zlomily vaz. Jeho bezvládné tělo padlo do temného prostoru kanálu a chvíli zůstalo vyset za střeva na žebříku, než se tou vahou přetrhaly. Dežo spadl do kaluže krve, v které předtím bezvládně ležel a tím se prostřela hostina pro podkanstvo. Po měsíci byla nalezena pouze hromada kostí, a teprve teď po jeho smrti se o něj začala společnost zajímat, když už bylo pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama