Kerwing vs rebelové

30. června 2011 v 16:55 | Archaell |  Sarkasmus
Uprostřed noci se Kerwing zvedl a odešel někam do lesa. Shodou náhod byla Athéna vzhůru, nemohla totiž usnout. Kam může takhle pozdě jít? Vnitřní hlas jí našeptával, že se tady děje něco divného. Rozhodla se tedy následovat rytíře za jeho zvláštní výpravou.


Netrvalo dlouho a na lesní cestě se objevila skupinka jezdců v koženém brnění. Seskočili ze sedla a šli si s rytířem promluvit. Athéna tušila, odkud vítr vane, ale rozhodla se tiše naslouchat jejich konverzaci.

"Jestli pak to není sir Kerwing." Promluvil vůdce bandy.

Kerwing k němu přistoupil a namířil mu k hrdlu meč: "Feiksi, co dělá taková rebelská krysa jako ty tak daleko od domova?"

"Ale no tak. Přeci to můžeme vyřešit i bez násilí. Dej nám toho Lyrionskýho spratka a všichni budou spokojený. Ty se zbavíš svého břemene a my budeme mít klid, že na světě už nechodí žádná modrá krev našich utlačovatelů." Zasmál se Feiks a odstrčil rytířův meč stranou.

Tahle situace zaváněla problémy. Kerwing schoval meč do pochvy a pokračoval v konverzaci: "Mám lepší nápad. Necháte nás být, vrátíte se spokojeně domů, a na oplátku vás za to nezabiju. Takhle vypadá férová nabídka."

"To zní sice lákavě, ale budu muset odmítnout." Feiks sáhnul do koženého vaku na svém sedle a prudce se otočil zpět. Tím zaskočil rytíře nepřipraveného a skrze otvor nad klíční kostí mu zabodl do prsního svalu dýku. Krev rytíře začala vřít hněvem.

Rozběsněný Kerwing dal Feiksovi pěstí. Díky podlé ráně nemohl hýbat levou rukou, ale pravá mu úplně na vytažení meče stačila. Jedním rychlým pohybem zarazil ostří do rebelského hrdla a tím ho nadobro přibil k zemi. Ostatní pronásledovatelé byli tímto aktem zaskočeni, ale v mžiku se vzpamatovali. Jeden přiskočil k rytířovi s dlouhým nožem a bodnu ho do hrudi.

Avšak čepel pouze sklouzla po brnění a umožnila Kerwingovi chytit nepřítelovu ruku. Plynulým pohybem si ho přitáhl k sobě, praštil ho do obličeje loktem a vrazil mu jeho vlastní nůž mezi žebra. Naneštěstí už za rytířem stál další rebel a vrazil mu svůj meč do stehna. To už Athéna nevydržela a vylezla ven z křoví.

Kerwing praštil rebela do hrudi ocelovou rukavicí, čímž mu vyrazil dech. Potom ho loktem poslal k zemi a jednou rukou mu zlomil vaz. "Co tady děláš?!" Zakřičel směrem k Athéně. "Když ty se poflakuješ tady, kdo potom hlídá děti?" Po těchto slovech ho dostihla bolest ze zranění. Padl na kolena a za doprovodu velmi hlasitého dýchání se snažil neztratit vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama