K tomu zdarma...

30. června 2011 v 23:31 | Archaell |  Sarkasmus
Na křižovatce přímo pod rozcestníkem seděl ve stínu svého přívěsu kupec a prodával různorodé zboží. Kromě vzácných látek a hedvábí prodával i bílé maso. Ano obchod s otroky. V zadní části vozu se k tomuto účelu nacházela velká klec a nebyla prázdná. Ve vzdálenějším rohu seděla spoutaná dívka s tvářemi umazanými od sazí.


"Dobré poledne vinšuju." Cenil plešatý otrokář zlaté zuby. "Odpočiňte si po dlouhé cestě a najděte čas pro prohlédnutí mého zboží. Mám tady spoustu různých věcí od nejkvalitnějších oděvů, po nabroušené šípy a vzadu i trochu něčeho speciálního.

Athéna si prohlídla duševně zničenou dívku. "To je to děvče nějaké zvíře, nebo proč ho držíte v kleci?"

"Není žádný zákon, který by omezoval obchodování a to s čímkoliv." Usmál se otrokář. "Pochybuji, že by se vznešené paní jako vám vyplatilo kupovat neposkvrněnou dívku, když seženete služku za desetinu ceny, ale pokud máte dost peněz, můžeme se dohodnout."

Athéna měla naštěstí plný vak Lyrionských Lyr. Jedna z mála věcí, které zbyly ze zničených korábů na dračím ostrově. Vytáhla tedy jeden měšec: "Kolik?"

"To jsou Lyry? Bohužel ty už dnes nemají žádnou hodnotu. Lyrionské království zaniklo a svobodný lid svrhnul i svou měnu. Dnes se dá bezpečně platit pouze stříbrem, zlatem a nebo Noridonským geldem."

"Tak to je špatná zpráva. Jiné peníze sebou nevezeme." Pronesla zklamaně Athéna a pak si vzpomněla na dračí sponu. "Co tohle?"

Otrokář si stříbro prohlédnul a striktně nabídku odmítnul: "Tohle by nestačilo ani na horní polovinu. Ovšem pokud ji skutečně chcete, mile rád ji vyměním za vaše dítě." Ukázal koženou rukavicí na Thetis." Ta se strachy rychle schovala za Athénu a opět žmoulala její róbu.

"Tak to asi nemám na výběr." Zklamaně zašeptala Athéna.

"Jsem rád, že se dohodneme." Obchodník si promnul ruce a ještě více vycenils svůj chrup. Mladší dívky jako Thetis měly minimálně dvakrát tak velkou cenu jako jeho děvče.

Athéna chytila otrokáře za rozkrok a v druhé ruce vykouzlila ohnivou kouli. "Vidíš to? Určitě jako obchodník nejsi psychicky zaostalý, takže ti to řeknu stručně. Jestli ji okamžitě nepustíš, tak se mi omylem objeví stejná ohnivá koule v pravé ruce."

"Ale…" Snažil se ze situace vykroutit otrokář. Rychle si však uvědomil jak moc má své nářadí rád a i když s odporem souhlasil, že děvče pustí.

Athéna poplácala dívku po ramenou: "Jsi volná. Jdi si, kam chceš. Jen si dej pozor, ať neskončíš opět v zajetí. A ty se opovaž ji pronásledovat! Jinak se vrátím a nebudu se už zdržovat varováním."

Po této zastávce se Athéna opět vyhoupal do sedla a vydali se dál po prašnici. Když kontrolovala, jestli je nepronásledují rebelové, zjistila, že ona dívka kráčí přímo za nimi. Athéna si ji prohlédla a pak promluvila: "Nic nám nedlužíš. Jsi svobodné děvče, tak si nakládej se svým životem dle nejlepšího uvážení."

Dívka sepjala ruce za zády a nervózně se začala kroutit: "Chtěla bych jít s vámi."

Athéna si řekla, že další osoba ve skupině nebude znatelná přítěž a navíc by jí dívka mohla pomoci pohlídat děti. "Dobrá. Siegfriede, vezmi ji k sobě na koně. Máš nějaké jméno, nebo tě tam držel až tak dlouho?"

"Dostlala jsem jméno ještě v našem kraji. Jmenuji se Gaia."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama