Satanisti

28. března 2011 v 18:40 | Archaell |  Sarkasmus
"Bratři a sestry, sešli jsme se tu, abychom vyznali úctu zde pohřbené ikoně temné magie. Nejen že to byl nejlepší nekromancer, ale i výjimečný učitel, vládce a teoretik. Některé legendy dokonce tvrdí, že to byl démon. Díky sestře Tear, která našla nádobu s jeho uvězněným srdcem, ho dnes můžeme opět přivést k životu." Jeho řeč přerušil bouřlivý potlesk masy.

"Ticho!" Zakřičela přístojící dívka, která přinesla onen artefakt.

Temný mág se chytil za převrácený pentagram na hrudi a opět pokračoval v proslovu: "Nechť Lord Lucifer Devolution, pod svým druhým jménem známý též jako Darwin, povstane opět mezi námi. Nyní mu dopřejte minutu klidu, a potom přejdeme k obřadu."

Tázavě jsem se podíval na Arkana. Co s tím hodlá dělat? On se ale ani se nepohnul. "No, tak asi bychom to měli zatrhnout dřív, než to zvíře sem přivedou ne?"


"Počkej tohle je zajímavý," odmítnul můj návrh Arkan a napjatě sledoval představení. "Uvědomuješ si, co by to znamenalo, jestli to je fakt Darwin? Ten kterej vymyslel teorii evoluce? Nebylo by špatný se s ním před smrtí seznámit."

"No pokud bys měl v plánu umírat, tak možná." Sarkasticky jsem se ušklíbl a vykročil vpřed. Jenže Arkan mě zas stáhnul zpátky dozadu.

"Tuhle chvíli bychom měli využít k vyřízení jedný věci. Víš, jak Angela předpověděla konec mojí existence? Popravdě nebyla první ani poslední, kdo měl stejnou vizi. A je dost pravděpodobný, že dneska se stejně vracíš beze mě." Řekl Arkan a idiotsky se zasmál smrti do očí.

"To si děláš prdel ne?" Šokován touhle informací jsem dost znejistěl. Možná to bylo i tím, že nikdo neřikal, jestli nějakej Richard nezemře s ním.

"Ne to si nedělám. Víš ono…" Arkanova poslední slova přerušil znovu započatý proslov onoho satanisty.

"Dnes nadešel den, kdy svět opět pozná pravou zkázu a destrukci! Přiveďte oběť." Po jeho slovech na oltář vystoupala zahalená dívka v kápi. Odhrnula ji stranou a odhodlaná vzdát se života si klekla před mága. Ten jí podřízl zápěstí a začal krev stříkat na mechem oblezlou rakev, na které ležela nádoba s údajným srdcem.

"Bum, bum. Bum, bum!" Rozezněl se tlukot srdeční chlopně přes celej les. Kanopa náhle projela skrz pevnou kamennou stěnu a ztratila se v rakvi. Chvíli se nic nedělo, a potom se zatuchlé víko začalo sunout stranou.

"Úžasné! Náš pán přichází." Řekl temný mág a dal povel všem přístojícím, aby si klekly na zem. Dav ztichnul a beze slova pozoroval návrat ztracené legendy.

"Hhh! Uthere ty parchante!" Vymrštil se z rakve týpek, kterej evidentně neměl potuchy co se děje. Pár okamžiků se držel za hrudník, a když konečně popadnul dech, tak znovu promluvil: "Může mi někdo říct, co se to tady děje?"

"Ó ano pane. My pouzí služebníci jsme zde připravili obřad k vašemu oživení. Spal jste celá staletí a určitě máte hlad. Zde příjměte tento dar jako naši malou pozornost." Pochleboval démonovy mág a podal mu dýku, z které odkapávaly kapky krve.

Dívka hluboce polkla a začala se modlit. Možná, že ze začátku se chtěla obětovat, ale nyní ji kuráž evidentně přešla.

"No, tak už deme ne?!?" Houknul jsem na omámeného Arkana.

"Ještě čekej." Odpověděl mi a šoupnul se trochu blíž k davu.

"To po mě chceš, abych téhle laňce podříznul hrdlo a vysál z ní všechny tělní tekutiny?" Otázal se Lucifer a pohlédl dívce do očí.

"Ano, ano! Dělejte všechno, co vám je libo můj pane." Zapištěl euforický maniak.

Lucifer zvedl do vzduchu dýku a jedním rychlím máchnutím, ji zašoupnul mezi žebra. Všude kolem začala stříkat krev. Bezvládné tělo padlo s žuchnutím do hlíny.

Překvapená dívka sledovala, jak se satanista hroutí s kudlou v hrudi na zem. " C… co?"

"Už mě nebaví jak si každý myslí, že mu pomůžu zničit svět. Jsem z těhle her vyčerpaný. Navíc mám jinou práci a to najít toho bastarda Uthera!" Lucifer napřáhnul ruce a pomocí veškeré své magické energie udělal díru v časoprostoru. Cítil jsem jak všechna energie je vysávána do jejího nitra.

"Vypadá to, že můj autobus přijel," řekl Arkan a jedním máchnutím mu zažehli ruce v ohni. Rozeběhnul se dopředu a s každým dalším krokem plamen rostl a nabýval na síle, až ho nakonec celého pohltil. Několika dlouhými skoky prosvištěl skrz obecenstvo a zanechával za sebou jen hromádky spálených kostí. Sotva dosáhnul vrcholu oltáře, tak napřáhnul pěst a drtivým úderem poslal Lucifera z vyvýšeného místa do bláta. Ten letěl několik metrů a zastavil se, až o vyčnívající strom. "Tak tady to je."

Neschopen půl slova jsem pozoroval Arkana. Strčil do praskliny levou ruku. Moc dlouho nečekal a nakonec ho vtáhla dovnitř úplně celého. Prasklina sice ještě pár vteřin zůstala šumět, ale pak se zavřela a já zůstal stát v tichu. Tedy téměř v tichu.

"Zbavili jsme se těch pošuků, tak teď můžeme přejít k důležitějším věcem." Promluvila dívka předtím označována jako sestra Tear. Zvedla Lucifera na nohy a očistila mu oděv.

"A proč bych tě měl poslouchat?" S odporem jí odstrčil Lucifer a temným pohledem ji zastrašil.

Ona se ovšem nenechala odmítat dlouho. Pohladila ho po tváři, a pak mu vší silou dala facku. "Protože to říkám."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama