Únor 2011

Čtvrtý sektor

24. února 2011 v 15:44 | Archaell |  Trashcan

Mission improperssible

Uršula z oddělení pro urbanizaci měla jasný úkol. Průmyslovovou špionáž čvrtého sektoru. Vyzbrojená poznámkovým blokem a propisovací tužkou se vydala prozkoumat temná místa společnosti Ducknet. Jinak řečené kačeří sítě.
Kačeří síť je ta nejtemnější organizace sídlící ve Včelařství u Mechova. Uršula, plná odhodlání odhalit skrytá tajemství, se vplížila do blízkosti čtvrtého sektoru. Napětí by se dalo krájet. Klekla si vedle dveří a začala monitorvat situaci klíčovou dírkou. Po 20 minutách jí došlo, že skrz FABku toho moc neuvidí, a proto přiložila k dřevěné bráně do pekel levé ucho.


"This is Spartá!!!" Ozval se hlučný výkřik anarchie. Uršula netušila proti komu stojí a v tento okamžik ještě nemohla vědět co se stane. Místní pěchota zrovna podléhala školení accessu k jaderným zbraním XHTML. Celá tato operace byla řízena kapitánem Skvrnou.


"Takže k otevření accessu je potřeba nejdříve připravit relace! Naším hlavním cílem bude vytvořit zásobovací relaci pro tok peněz. K tomu využijeme mnou pečlviě prozkoumanou infrastrukturu herních automatů. Bylo težké sehnat všechny ty drobné, ale nakonec se mi to podařilo." Sotva to dořekl, následovala hlasitá vlna výkřiků a pískání. Uršula pečlivě zapisovala každé slovo. Byla tak zabraná do práce, že si nevšimla konce tohoto školení. Vzápětí se otevřely dveře a...


Omámená Uršula ránou do hlavy po otevření vchodu, neotálela ani minutu. Není žádný začátečník a okamžitě vymyslela krycí verzi. "Přišla jsem zkontrolovat čistotu tohoto objektu! Jsem z asociace pro úklid Kopáč a Ová." Rychle prorazila zadní linii a hnala se dopředu. "Támhle je bordel! Kdo v tom tanku sedí?" Nikdo se nehlásil. "Všichni na svá místa!" Zavelela přesvědčivým tónem. Když viděla, že nějaké tanky přebývají tak vymyslela náhradní plán: "Těm tankovodům, co tady nejsou vyřiďte, ať si je uklidí." Jeden z přítomných členů posádky se pokusil odkrýt její kamufláž, ale Uršula se nedala. Okamžitě bez přemýšlení pokračovala: "Kdo to byl?" "Všechno si zapíšu!"


Naštěstí nikdo neodhalil její krytí, a proto může předávat dále svoje infiltrační zprávy výš. A tak byl zas jednou zachráněn svět před nevyhnutelnou zhoubou.


Veškerý obsah a postavy jsou smyšlené a neznázorňují žádnou skutečnou událost.

Začátek IV.

23. února 2011 v 1:28 | Archaell |  Sarkasmus
Tak po demoralizující III. následuje IV. oddychová. Ještě nemám uplně představu o ději, ale její začátek zatím vypadá docela relaxačně. První strana a hnedka parádní citát:

"To je vrchol!" Ta pizizubka odnaproti si zas pořídila novýho mazlíčka a co je horší ten mi tady teďka plive chlupy do prostěradel!

"Ty deš!" Čapnul jsem ji za hrudník, abych ji vyhodil ven z okna.

"Áhhh!" Zakňourala kočka. Z šoku jsem ji zas rychle pustil zpátky. Co, cože?!? Už zas mám halucinace?
Chytil jsem jí ještě jednou. "Áhhh!! Za prsa néé!"

"Ty vole!" Ta kočka mluví.

Doufám, že se bude tahle část vést v podobném duchu až do konce. Zase, ale aby čtenář neusnul, by to chtělo menší akci. Hlavní dějová linka se bude asi odehrávat v Zoo se zvířátkama. Během toho bude hrdina řešit hádanku zanechanou Arkanem. Navštíví uklidňující prostředí pavilonu tučňáků a zeber... prokládané jedovatými pavouky, hady a bazénkem aligátorů. Kdo pak bude mít prokouslej zadek?

Finální tečka za 3. kapitolou

22. února 2011 v 16:45 | Archaell |  Sarkasmus
Třetí kapitolu bych kódovým označením pojmenoval "Umučení Krista". Nejenže, se o něm v ní mluví, což je docela sarkastický, ale ještě navíc byla nejvíc vyčerpávající ze všech.

I. Kapitola 7.500 slov - na pohodu jsem jí psal asi tři dny

II. Kapitola 7.500 slov- další tři dny, odsejpalo to jak víno, 5 stran za den

III. Kapitola 10.000- zabrala víc jak tejden a bylo to únavný

Třetí kapitola začala stejně svižně jako dvě předešlé, ale to byla story jen na odreagování. Potom následovala hlavní dějová linka, kde musíte čtenáři (a hlavně sobě) vysvětlit všechny důležitý věci ohledně vašeho světa a trochu halvního hrdinu vykopnout do formy. V mí knížce to bude asi nejduležitější část, taková kotva. Furt mě něco brzdilo, i když jsem měl jasně vymyšlený, co se v tý kapitole všechno stane. Mistr Jan Hus mě hódně vymačkal sílu z těla.

Každopádně dílo dokonáno jest a prozatim si můžu dát relax. Už vidim zápletku IV. i hlavní dějovou linku, ale to je pořád jen tak třetina. Bude to chtít někde načerpat inspriaci, než budu moct znova psát.

Na starý kolena...

22. února 2011 v 7:47 | Archaell |  Novinky
Na starý kolena budu blogovat, no to mě p*ser.

Nicméně každý text, ať už nějak prospěšný, či totálně shitstormový je dobrej způsob jak procvičovat psaní. To je tak jediná kladná vlastnost, která mě napadne.

Otázka zní: "Proč?"

No surfuju si takhle na internetu a pozastavuju se nad tabulkama o skloňování přídavných jmen, když v tom zakopnu o pár rad pro literární tvorbu. Takovej pěknej, hnusnej plešatej pán tam vypsal miliony bodů, který by "měly" pomoct s psaním. Pár si jich můžem uvést níže:

1. Nic neočekávat - Tak, když už to píšu tak očekávám, že to do tý papírový podoby dokopu.
2. Pořídit si blog tři roky před vydáním - To už asi nestíhám, když chci vydávat ještě letos.
3. Psaní blbých keců na blog znamená hodně - Propagace? No to asi moc ne.
4. Obal knihy znamená víc jak text - To jsem zvědavej co já budu mít na přebalu...
5. Majitelé maloobchodů s knihami jsou děsivý lidé. - Většina majitelů čehokoliv jsou děsivý lidé.

Psaní je nejmenší problém

Řeknete si napíšu knížku. V ten okamžik to je pouze nápad. Na psaní kníh je potřeba hooodně nápadů a ještě víc. V druhym kroku už otevřete textový editor a koukáte na problikávající fpska, ale zatim ani čárka. O čem by ta kniha měla být? Žánr? Hlavní postavy? Děj? Místo? Čas? Kdo umře a kdo neumře? Když to všechno překonáte, tak začnete konečně psát.

Píšete a píšete, jakmile máte základní myšlenku, tak to jde docela rychle. A na jednou zásek. Došla inspirace. No po 50 stránkách to asi do koše už nevyhodíte. Jenže kde hledat inspiraci? Hlavně v sobě. Musíte najít tu sílu udělat další čárku. Taky se dost stává, že když o něčem nechcete mluvit, tak podvědomě řešíte v příběhu jiný věci a 7500 slov pro kapitolu je rázem o 3000 delší. I přes ty záseky, ale stránky přibývají, takže se časem musíte dostat ke konci.

Doporučuju si zistit náklady za vydání předem, nebo až po dokončení díla. V tom prvním případě vás to odradí, v tom druhém vás to složí, ale tam už nemáte na výběr. Pokud chcete alespoň dosáhnout nějakýho zisku je potřeba vzít v úvahu Fixní a Variabilní náklady. 300 stránková knížka výde cca od 50-120 Kč podle velikosti nákladu. Mámeli fixní náklady 15000 za korekturu ( a to nepočítám mzdu pro autora) a honorář za kus 30 Kč. Tak jak dlouho asi bude trvat než se nám vrátí investice? 500 knížek. To znamená 500 chudáků z tohohle 10.000.000 akvária bude muset objetovat peníze na chleba.

Ale tak třeba budete mít štěstí a vysokou prodejnost. Pak si řeknete, že by bylo dobrý to akvárko zvětšit a nechat knihu přeložit do víc jazyků. 75k za jeden. Orientačně kolik to je knížek?  2500. To už by byla slušná fanbase.

Závěr

Závěrem bych chtěl říct, že jsem zrovna zaseklej na 54 A4. Což je důvod proč radši píšu blbosti sem, než abych se stim mučil. Btw. Výhodou blogu je, že narozdíl od facebooku můžete napsat víc jak 450 znaků :)